Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Docieramy tam, gdzie dzieje się coś ważnego

Adam Pawłowski, redaktor naczelny
Każda wiadomość ma swój początek. Nie chodzi o tytuł, pierwsze zdanie czy akapit. Wiem jak ważny jest i ile może wnieść do artykułu dobry wstęp. Ciekawe historie zaczynające się rutynowo, banalnie mało kogo zainteresują. Wiadomości mają początek, gdy dziennikarze szukają, pytają i słuchają. Uczestniczą w zdarzeniach, docierają do ludzi, rozmawiają. Są otwarci na zgłaszane problemy i nie uciekają przed nimi. Wszystko to w dniu, gdy obchodzimy jubileusz powstania "Głosu Wielkopolskiego", gdy za nami tysiące papierowych wydań, niezliczona ilość artykułów, reportaży, wywiadów, interwencji, dziesiątki tysięcy zdjęć, na których utrwalaliśmy wyjątkowe chwile nabiera specjalnego znaczenia. Dziennikarze, którzy przez 70 lat tworzyli gazetę zawsze byli tam, gdzie w Wielkopolsce działo się coś ważnego. Zawsze pierwsi. Tak pracujemy cały czas.

Wiadomości mają znaczenie i wartość. Od Was, drodzy Czytelnicy zależy jak są ważne i ile znaczą. Po wieku pary i elektryczności, przyszedł czas na wiek informacji. Dzisiaj wiadomości docierają do większości miejsc na Ziemi przez 24 godziny na dobę. Technologie cyfrowe oraz internet, coraz szybsze i tańsze komputery, smarfony, tablety, łączność satelitarna i telewizja zrewolucjonizowały nasze życie i sposób zarządzania nim. Spróbujmy wyobrazić sobie dyskusje w domu, pracy, szkole, czy podejmowanie decyzji w firmie bez przeczytania, obejrzenia, posłuchania najważniejszych wiadomości. Okaże się zapewne, że jest to niemożliwe. Nie należy jednak obrażać się na tę informacyjną rzeczywistość, tylko umiejętnie z niej korzystać i dokonywać wyborów.

Zawsze dbaliśmy o to, by w "Głosie Wielkopolskim" można było przeczytać najnowsze, najważniejsze i najciekawsze wiadomości z Poznania i Wielkopolski. Staramy się pozytywnie wpływać na to, co dzieje się wokół nas tak, aby można było żyć wygodniej, bezpieczniej, lepiej, bo kto jak nie regionalny dziennik ma to robić. Ważne są dla nas lokalne sukcesy. Te chwile lubimy opisywać najbardziej, bo często słyszymy, że za mało przekazujemy pozytywnych informacji. Zależy nam, aby to nasi Czytelnicy byli bohaterami tych informacji, bo ich nazwiska pozostaną w papierowej kronice wielkopolski, jaką jest "Głos", a tym samym historii miasta czy regionu na zawsze. Chcemy być gazetą kompletną, w której można znaleźć informacje ze wszystkich dziedzin: polityki krajowej i światowej, ekonomii, kultury, sportu, a jeśli gdzieś nie docieramy osobiście, dbamy, by uzyskać i przekazać o tych zdarzeniach jak najwięcej faktów.

Dzisiaj oddajemy w Państwa ręce dodatek "Czasy Głosu", który jest potwierdzeniem charakteru naszej gazety. Silnej i rzetelnej regionalnie, aktualnej krajowo i ciekawej światowo. Dokonaliśmy w nim przeglądu najważniejszych wydarzeń minionych 70 lat, którym towarzyszył "Głos Wielkopolski". Opisujemy ostatnie dni pontyfikatu papieża Polaka, upadek komunizmu i powstanie Solidarności, wejścia naszego kraju do NATO i rodziny państw europejskich, światową wojnę z terroryzmem, katastrofę smoleńską. Swoją wielką rangę miały także nasze lokalne wydarzenia. Pierwsze w PRL powstanie przeciwko komunistycznej władzy w czerwcu 1956 roku, odbudowa Poznania po wojennych zniszczeniach, zmiany społeczne po 1989 roku, rozwój regionu po wejściu do UE, sportowe sukcesy: Lecha Poznań, Unii Leszno, olimpijskie medale naszych lekkoatletów czy kajakarzy. Jest też dużo o samym "Głosie Wielkopolskim". Przypominamy jak powstawał i co udało nam się osiągnąć. Może to zabrzmi nieskromnie…, ale to wyjątkowa gazeta, jak czasy w których była i jest wydawana, czy ludzie, którzy w niej pracowali i obecnie ją tworzą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski