Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dodatkowa sesja egzaminu ósmoklasisty 2020: Kiedy rozpoczną się egzaminy i kto do nich przystąpi?

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Do egzaminu ósmoklasisty 2020 w terminie głównym uczniowie przystępowali 16, 17 i 18 czerwca. Testy zostały przeprowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa wyznaczonymi przez GIS. Ósmoklasiści i nauczyciele do szkół musieli przyjść w maseczkach lub przyłbicach, a w salach była ograniczona liczba osób.
Do egzaminu ósmoklasisty 2020 w terminie głównym uczniowie przystępowali 16, 17 i 18 czerwca. Testy zostały przeprowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa wyznaczonymi przez GIS. Ósmoklasiści i nauczyciele do szkół musieli przyjść w maseczkach lub przyłbicach, a w salach była ograniczona liczba osób. Waldemar Wylegalski
We wtorek, 7 lipca uczniowie klas ósmych rozpoczną dodatkową sesję egzaminu ósmoklasisty 2020. Absolwenci podstawówek napiszą obowiązkowe testy z trzech przedmiotów. Kto przystąpi do egzaminów w terminie dodatkowym i kiedy uczniowie poznają wyniki testów?

Warunkiem ukończenia szkoły podstawowej jest przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty. W terminie głównym odbywał się on w dniach 16-18 czerwca. 7 lipca rozpocznie się natomiast sesja dodatkowa testów ósmoklasisty 2020.

Zobacz także: Egzamin ósmoklasisty. Wszystko co musisz wiedzieć o egzaminach w ósmej klasie. Sprawdź co było w zeszłym roku

Dodatkowa sesja egzaminu ósmoklasisty 2020: Kto może przystąpić do testów?

Do egzaminu w sesji dodatkowej przystąpią uczniowie, którzy nie pisali w terminie głównym, albo których egzamin został z jakiegoś powodu unieważniony, chyba że dyrektor szkoły wystąpił do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej z wnioskiem o zwolnienie z egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

 • pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
 • drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
 • trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego

Dodatkowa sesja egzaminu ósmoklasisty 2020: Harmonogram

 • Wtorek, 7 lipca
  Godz. 9.00 - język polski
 • Środa, 8 lipca
  Godz. 9.00 - matematyka
 • Czwartek, 9 lipca
  Godz. 9.00 - język obcy

Podobnie jak egzamin przeprowadzony w sesji głównej także egzamin w sesji dodatkowej przeprowadzony zostanie w reżimie sanitarnym, opracowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj tutaj: Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty 2020: Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wytyczne dotyczące organizowania tegorocznych egzaminów

Egzamin ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia podstawówki

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jego wyniki są jednak brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół średnich.

Czytaj również: Rekrutacja do szkół średnich w Poznaniu 2020: Rozpoczyna się nabór do liceów, techników i szkół branżowych. Do kiedy trzeba złożyć wniosek?

Wynik egzaminu - niezależnie od tego, czy uczniowie pisali go w sesji głównej, czy będą pisać w sesji dodatkowej - poznają do 31 lipca.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski