Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom diabła pod Wrocławiem. W Przedmościu Świętym na Dolnym Śląsku jest budynek z wyjątkowo mroczną historią

Mateusz Różański
Mateusz Różański
Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły znajduje się na uboczu Przedmościa Świętego - podwrocławskiej miejscowości z bogatą historią. Niektórzy nazywają go Domem Diabła, bowiem z obiektem wiąże się mroczna historia. Są tacy śmiałkowie, którzy nie tylko ta weszli, ale i spędzili całą noc...
Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły znajduje się na uboczu Przedmościa Świętego - podwrocławskiej miejscowości z bogatą historią. Niektórzy nazywają go Domem Diabła, bowiem z obiektem wiąże się mroczna historia. Są tacy śmiałkowie, którzy nie tylko ta weszli, ale i spędzili całą noc... Mystery Hunters/youtube.pl
Dom diabła pod Wrocławiem. W Przedmościu Świętym jest dom z mroczną legendą w tle. Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły znajduje się na uboczu Przedmościa Świętego, podwrocławskiej miejscowości z bogatą historią. Niektórzy nazywają go Domem diabła, bowiem z obiektem wiąże się mroczna historia. Są tacy śmiałkowie, którzy nie tylko ta weszli, ale i spędzili całą noc... Obejrzycie nagranie poniżej.

Spis treści

Dom diabła pod Wrocławiem. W Przedmościu Świętym jest dom z mroczną legendą w tle

Ekipa Mystery Hunters zajmująca się zjawiskami paranormalnymi już przed rokiem postanowiła odwiedzić mroczny dom z którym związana jest legenda o diable.

Zobacz koniecznie: Dom diabła pod Wrocławiem - rozmawialiśmy z dawną mieszkanką tego budynku!

- Nazwa Dom diabła to nie dzieło przypadku. Ta wieś od bardzo dawna związana jest z postacią diabła. Legendy oraz mieszkańcy okolicznej wsi głoszą, że niebezpieczne torfowiska, które się w niej znajdują, był w stanie przekraczać tylko diabeł. Inni twierdzą, że mieszkańców okolicy często ta postać straszyła, choć Ci nigdy się do domu nie zbliżyli. Chcieliśmy sprawdzić, czy legendy okażą się prawdziwe i zbadać ten dom.” – tłumaczy Radek z Mystery Hunters.

Ekipa tropicieli duchów postanowiła zweryfikować czy w mrocznych legendach jest choćby ziarno prawdy. Przed rokiem, w środku nocy weszli do budynku, którego stan, lata świetności ma już dawno za sobą.

Dom diabła pod Wrocławiem - jak wygląda obecnie?

Powyrywane drzwi, obdarte ściany, porozrzucane meble, to tylko nieliczne przykłady tego jak obecnie wygląda liczący już sto lat obiekt. Ekipa, posługiwała się sprzętem, takim jak:

  • czujniki pola elektromagnetycznego,
  • czujniki ruchu,
  • kamery nagrywające obraz niewidoczny dla ludzkiego oka.

Tropicielom, jak twierdzą, udało się uchwycić orba – energetyczną kulę, która ma zwiastować obecność ducha.

- Podczas naszych badań na parterze usłyszeliśmy również dwa nietypowe stuknięcia. Pierwsze w pokoju obok, drugie w piwnicy. Oba niemal w tym samym momencie. Nasi widzowie uchwycili również trzecie, co zmroziło nam nieco krew w żyłach, bo trzy stuknięcia mogą zwiastować siłę demoniczną w tym domu. - tłumaczy Piotrek z Mystery Hunters.

Zobacz nagranie z tego mrocznego miejsca

Tej nocy wydarzyło się jeszcze coś równie zatrważającego. W momencie gdy grupa umieściła jedną z kamer na parterze i wyszła z pokoju, wykładzina zaczęła poruszać się zaraz po ich wyjściu w taki sposób, jakby ktoś lub coś za nimi podążało. Zarejestrowała to jedna z kamer w materiale poniżej.

Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły znajduje się na uboczu Przedmościa Świętego - podwrocławskiej miejscowości z bogatą historią. Niektórzy nazywają go Domem Diabła, bowiem z obiektem wiąże się mroczna historia. Są tacy śmiałkowie, którzy nie tylko ta weszli, ale i spędzili całą noc...

Dom diabła pod Wrocławiem. W Przedmościu Świętym na Dolnym Ś...

źródło: Mystery Hunters/youtube.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska