Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dominika Kulczyk wręczyła stypendia

Krzysztof M. Kaźmierczak
Już po raz piętnasty, a pierwszy raz po śmierci Jana Kulczyka wyróżniono jego stypendiami najlepszych studentów i doktorantów UAM.

Jeszcze rok temu stypendia w Auli Lubrańskiego Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wręczał osobiście Jan Kulczyk. Teraz zmarły milioner obecny był na uroczystości na naturalnym rozmiarów zdjęciu. W składaniu gratulacji najlepszym studentom i doktorantom zastąpiła go córka, Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, która wraz bratem zdecydowała kontynuować program stypendialny.

- Potrzebni są wyjątkowi ludzie. Tacy, którzy mają marzenia i nie boją się ich realizować. Tak uważał mój tato i ja też tak myślę - powiedziała Dominika Kulczyka wyjaśniając sens i cel sens stypendiów, a zwracając się do nagrodzonych dodała: - Jesteście wszyscy szansą na prawdziwie dobrą zmianę w kraju.

Od tego roku nagrody noszą imię Jana Kulczyka. Fundacja UAM przyznała je czwórce studentów: Maji Maćkowiak z Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Hannie Wiczanowskiej z Wydziału Prawa i Administracji, Michałowi Brzozowskiemu z Wydziału Biologii i Kamilowi Przybyszewskiemu z Wydziału Chemii. Stypendia otrzymali także doktoranci: mgr Paweł Korpal z Wydziału Anglistyki, mgr Michał Antoszczak z Wydziału Chemii, mgr Witold Gospodarczyk z Wydziału Fizyki oraz mgr Mateusz Taszarek z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Stypendia Kulczyka to najstarszy program stypendialny Fundacji UAM, który utworzono w 1998 roku w oparciu o darowiznę przekazaną wówczas przez Grażynę i Jana Kulczyków. Od 1999 roku wypłacono już 80 stypendiów dla studentów i 68 dla doktorantów. Ich łączna wartość wynosi blisko 1,6 mln zł. Obecnie są one przyznawane w oparciu o współpracę uniwersyteckiej fundacji z Kulczyk Foundation.

W tym roku wprowadzono nie tylko zmianę w nazwie, ale także po raz pierwszy - oprócz stypendiów - uhonorowani studenci i doktoranci uzyskali możliwość odbycia stażu zawodowego w jednej ze spółek grupy kapitałowej Kulczyk Investement.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski