Domy od komornika. Oto najciekawsze oferty licytacji komorniczych w Polsce

WB
Jak wyglądają i ile kosztują domy od komornika? Ofert z całej Polski zdecydowanie nie brakuje. Przedstawiamy najciekawsze ogłoszenia z terenu całego kraju.Zobacz wszystkie oferty --->
Jak wyglądają i ile kosztują domy od komornika? Ofert z całej Polski zdecydowanie nie brakuje. Przedstawiamy najciekawsze ogłoszenia z terenu całego kraju.Zobacz wszystkie oferty --->otodom.pl
Domy od komornika często kojarzą się z takimi obiektami, które wymagają gruntownego remontu i nie prezentują się szczególnie ładnie. W całej Polsce nie brakuje ofert tanich nieruchomości dostępnych na licytacjach komorniczych. Spośród wielu ogłoszeń da się znaleźć takie, które są w bardzo dobrym stanie technicznym. Oto najciekawsze oferty nieruchomości z licytacji komorniczych w kraju.

W całej Polsce bez problemu można natrafić na wiele różnorodnych ofert domów i mieszkań od komornika. Ceny takich budynków są znacznie niższe niż podobne nieruchomości na rynku wtórnym. Dzięki temu już za niewielkie pieniądze można zyskać dom.

W ostatnim czasie kwoty, które trzeba zapłacić za nieruchomości, poszły w górę. Stało się to utrudnieniem dla osób, które nie dysponują znacznym zapleczem finansowym. W takich sytuacjach warto sprawdzić licytacje komornicze, na których można znaleźć wiele interesujących ofert. Wbrew pozorom, nie brakuje tam ogłoszeń dotyczących domów w bardzo dobrym stanie technicznym.

Jak wziąć udział w licytacji komorniczej?

Wzięcie udziału w licytacji komorniczej nie jest czymś skomplikowanym. Licytant, który przystępuje do przetargu, powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania. Należy ją złożyć albo w gotówce, albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Kto może wziąć udział w licytacji komorniczej?

W licytacji może wziąć udział każda chętna osoba. Są jednak zastrzeżenia, ponieważ zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Zanim zostanie wpłacona rękojma lub cena nabycia trzeba też upewnić się, czy numer konta bankowego jest prawidłowy. Numer konta kancelarii lub sądu rejonowego można sprawdzić np. na stronach internetowych właściwego sądu rejonowego. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z kancelarią komorniczą lub sądem.

Licytacje komornicze funkcjonują na terenie całego kraju.

Można na nich wylicytować nieruchomości takie jak:

  • domy
  • garaże, miejsca postojowe
  • grunty
  • lokale użytkowe
  • magazyny i hale
  • mieszkania
  • statki morskie

Ponadto, różnego rodzaju ruchomości. Wśród nich można wskazać m.in.: antyki, sztukę, łodzie, jachty, meble, odzież czy zegarki i biżuterię.

Tanie domy od komornika

Jak wyglądają i ile kosztują domy od komornika? Ofert z całej Polski zdecydowanie nie brakuje. Przedstawiamy wybrane ogłoszenia z terenu całego kraju.

Sprawdź naszą galerię!

Informacje oraz zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Krajowej Rady Komorniczej.

Jak dawać sobie radę na rynku najmu mieszkań?

Zamek na Jeziorze Góreckim to miejsce niedostępne na co dzień. Można tam dostać się jedynie łodzią. Zobacz więcej zdjęć z tego miejsca --->

Dostała zamek od brata jako prezent ślubny. Para młoda długo...

Do Anachowa na Opolszczyźnie nie prowadzą nie tylko żadne drogowskazy, ale nawet i drogi asfaltowe. Nie tak dawno miejsce to odwiedzali głównie okoliczni złodzieje, wynosząc z okolicy wszystko, co się da.Kilkanaście lat temu Romualda Błaszko, ostatnia mieszkanka Anachowa, rozmawiała z dziennikarzami Nowej Trybuny Opolskiej. Wspominała, że po wojnie osiedliły się tu dwie rodziny spod Krakowa. Pierwsi uciekli, jak tylko władze zaczęły kolektywizację i tworzenie kołchozu. Przeprowadzili się gdzieś pod Kraków. Mieszkała tam też pani Berta, ślązaczka. Nie wysiedlili jej, bo wyszła za Polaka. Zapisała swój dom Jankowi ze wsi obok, w zamian za opiekę do śmierci.Po wojnie mieszkało w Anachowie dziesięć rodzin. Z biegiem lat wieś pustoszała. Starsi jej mieszkańcy umierali, a młodzi nie chcieli żyć na odludziu. Do wioski nie były też poprowadzone wodociągi, więc w efekcie wodę ludzie czerpali ze studni wykopanych przy domach. Pozostałe one zresztą do dzisiaj.W Anachowie jest jeden dom, który formalnie jest zamieszkany. Na drzwiach wisi kłódka. Jak przekazał Nowej Trybunie Opolskiej sołtys Kazimierza, od czasu do czasu przyjeżdża tam syn ostatniej mieszkanki. Dba o dom i jego otoczenie. Zamontował nawet kamerę.Przeczytaj więcej o tym miejscu.Zobacz więcej zdjęć tego miejsca --->

Poznaj historie najbardziej tajemniczych miejsc w kraju. Opu...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie