Dotkliwa porażka piłkarzy Warty Poznań

Tomasz Bekas, trener Warty
Tomasz Bekas, trener Warty Archiwum
Już trzy porażki i tylko jeden remis ma na koncie Warta Poznań w piłkarskiej II lidze. W sobotę, w spotkaniu dwóch beniaminków, plasujący się w strefie spadkowej poznańscy zieloni przegrali na wyjeździe z liderem tabeli Odrą Opole 1:4 (0:3). Odra nadal na czele, natomiast Warta spadła na ostatnią pozycję.

Opolanie potrzebowali tylko 61 sekund, żeby otworzyć wynik spotkania. Pierwszą składną akcję gospodarzy wykończył Marek Ganczarczyk. Poznaniacy na dobre nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a w ósmej minucie przegrywali już 0:2. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Peroński.

Losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte, ale piłkarze Odry wcale nie zamierzali na tym poprzestać. Trzeciego gola zdobył w 38. minucie Mateusz Bodzioch. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepewnie grający w sobotę bramkarz Warty Mateusz Filipowiak minął się z piłką, a ta spadła wprost pod nogo Bodziocha, który nie miał kłopotu z umieszczeniem futbolówki w siatce. Dziesięć minut przed końcem było już 4:0 dla Odry, a strzelcem bramki był Mateusz Gancarczyk.

Piłkarze Warty próbowali zdobyć przynajmniej honorowego gola, parę razy gościli w pobliżu bramki rywali, ale niemal do końca klarownej sytuacji strzeleckiej wypracować sobie nor potrafili. Dopiero w ostatnich sekundach rozmiary i tak dotkliwej porażki zmniejszył Filip Brzostowski.

Warta grała w składzie: Filipowiak – Marciniak, Dejewski, Kieliba (46. Siwek żk), Dejewski, Kiełb – Ngamayama, Białożyt (75. Szynka) – Cywiński (35. Ciarkowski), Brzostowski, Biegański (46. Fiedosewicz) – Paczyński.