Drużyna "Głosu" jak Brazylia. W 1974 roku...

Marcin Kostaszuk
Już wiemy, jak się czuli tacy geniusze futbolu jak Rivelino, Jairzinho czy Leao, którzy w po zdobyciu mistrzostwa świata w 1970 roku, w kolejnym turnieju zajęli czwarte miejsce. Ekipa "Głosu" rok temu zdobyła "Press Cup", teraz spadliśmy tuż poza podium. Wygrali nasi koledzy z Polskiego Radia.

A zaczęło się tak pięknie... W piątek mecz z "Gazetą Wyborczą" zaczęliśmy niemrawo i po kilku minutach gry wracaliśmy z kwaśnymi minami na środek boiska, po golu rywali na 0:1. Była to jednak (na razie) ostatnia stracona bramka przez drużynę "Głosu" - "Wyborczej" udowodniliśmy, że i nam nie jest wszystko jedno, wyrównując wynik jeszcze w pierwszej połowie, by w drugiej części przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dzięki świetnemu strzałowi Łukasza Cieśli z rzutu wolnego.

Wyniki kolejnych dwóch meczów sugerują dużą różnicę umiejętności, ale zarówno "Dziennik Wschodni", jak i portal Onet nie oddały nam pola bez walki. W obu przypadkach skończyło się jednak efektownym 4:0 i ze świetnie przygotowanych boisk kompleksu sportowego Hotel Remes & Spa w Opalenicy schodziliśmy jako faworyci.

Sobotnie mecze rozpoczęliśmy ćwierćfinałowym zwycięstwem 1:0 z radiem Tok FM. Odwrotny (niestety) wynik osiągnęliśmy w półfinale, w którym pracownicy Polskiego Radia najpierw zapakowali nam bramkę "do szatni" (czyli w ostatniej akcji pierwszej połowy), a potem skutecznie się bronili. Mecz o trzecie miejsce z "Wprostem) nie przyniósł rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry (1:1), nogi zadrżały nam dopiero w rzutach karnych, które przegraliśmy 1:2.

Karne rozstrzygnęły także finał nieoficjalnych dziennikarskich mistrzostw Polski. TVP długo oblegało bramkę graczy Polskiego Radia, ale ci okazali się mistrzami defensywy i mecz zakończył się remisem 0:0. W karnych było 2:0 dla radiowców.

Niewielką osłodą naszego czwartego miejsca były wyróżnienia indywidualne dla Sławomira Lechny (nagroda fair play) oraz dla Marcina Kostaszuka, którego nagrodzono pucharem za osiągnięcia strzeleckie (8 goli) obok reprezentującego TVP Kamila Jankowskiego.

Dziennikarską drużynę naszej redakcji reprezentowali bramkarze Leszek Gracz i Patryk Rzepka z zaprzyjaźnionego portalu 40minut.pl, a w polu Rafał Cieśla, Łukasz Cieśla, Mariusz Kaźmierczak, Rafał Wąsowicz ("Echo Miasta"), Sławomir Lechna, Marcin Kostaszuk i Marek Lubawiński.