DSW Waterpolo Poznań podzieliło się punktami z Arkonią Szczecin, ale nadal jest wiceliderem

LUMAR
Tomasz Różycki zdobył siedem goli
Tomasz Różycki zdobył siedem goli Grzegorz Dembiński
Podziałem punktów zakończyły się rozegrane na Termach Maltańskich mecze DSW Waterpolo Poznań z Arkonią Szczecin w siódmej rundzie rywalizacji o mistrzostwo Polski. W pierwszym niedzielnym spotkaniu poznaniacy wygrali aż 18:7 (3:0, 4:2, 5:1, 6:4), w drugim pojedynku w niedzielę późnym wieczorem niespodziewanie lepsi byli goście ze Szczecina, którzy zwyciężyli 9:8 (2:3, 1:0, 2:2, 4:3).

Już po 10 minutach pierwszego spotkania gospodarze prowadzili 6:0. Potem systematycznie powiększali przewagę. Siedem goli dla DSW Waterpolo zdobył Tomasz Różycki, po cztery Oskar Szymonik i Bartłomiej Kowalewski, a po jednym Rafał Bocheński, Rafała Iwanowicz i Jakub Goździak.

W drugim meczu o zwycięstwie gości zadecydowało ostatnie osiem minut, w których bramki Arkonii kapitalnie bronił Oleg Ravryk. W tabeli po siedmiu rundach poznańscy waterpoliści nadal zajmują drugie miejsce, pierwszy jest Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW, aktualny mistrz Polski. Trzecie miejsce zajmuje Legia Warszawa, a czwarte Arkonia.

– Po siódmej rundzie utrzymaliśmy pozycję wicelidera, ale czekają nas jeszcze dwa trudne dwumecze z niezwykle silnymi zespołami z Warszawy oraz Łodzi – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań, który kolejne spotkania na Termach rozegra 8 i 9 maja z Legią Warszawa.