DSW Waterpolo Poznań remisuje w Szczecinie z Arkonią

Krzysztof Lekowski
Remisem zakończył się sobotni dwumecz zespołów DSW Waterpolo Poznań oraz Arkonii Szczecin. Na basenie Floating Arena w Szczecinie pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 9:6, natomiast drugie wygraną gospodarzy 10:6. W obu meczach na bramce szczecińskiego zespołu stanął najlepszy bramkarz hiszpańskiej ligi waterpolo - Michał Diakonow. Obie drużyny do tabeli mistrzostw Polski dopisały do swojego konta po trzy punkty.

W Mikołajki piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań zmierzyli się na wyjeździe z Arkonią Szczecin. W pierwszym spotkaniu od początku prym wiedli poznaniacy, którzy po dwóch kwartach prowadzili 4:1. Po kolejnych ośmiu minutach na tablicy wyników widniał już remis. Jednak ostatnia kwarta należała już wyłącznie do zespołu gości. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:6 (0:1, 1:3, 4:1, 1:4) dla poznaniaków. Bramki dla DSW Waterpolo Poznań w tym meczu zdobyli: Bartosz Kowalewski (trzy gole), Oskar Szymonik (dwa) oraz Marcin Drula, Jakub Goździak, Paweł Wielogórski oraz Rafał Bocheński (po jednym).

Rewanż, rozgrywany w tym samym dniu rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych trenera Jacka Maciąga 1:0. W drugiej kwarcie drużyna ze Szczecina doprowadziła do remisu 4:4, a w kolejnej objęła prowadzenie z dwubramkową przewagą. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 10:6 (0:1, 4:3, 2:0, 4:2. Tym razem bramki dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli: Bartłomiej Kowalewski i Paweł Wielogórski (po dwie) oraz Dawid Łuc i Oskar Szymonik (po jednej).

- Za nami bardzo trudny dwumecz. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich naszych graczy w pierwszym spotkaniu, natomiast w wieczornym meczu ewidentnie zabrakło nam siły i koncentracji – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

Po mikołajkowym dwumeczu z Arkonią Szczecin poznańscy waterpoliści pojawią się na basenie Term Maltańskich tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w weekend 20 i 21 grudnia, kiedy to w 3. kolejce tegorocznego sezonu zmierzą się z czerwoną latarnią rozgrywek - GKPW 59 Gorzów.