Duathlon - dyscyplina pomostowa

  Duathlon - dyscyplina pomostowa

  Przemysław Walewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Duathlon - dyscyplina pomostowa
  Powraca moda na duathlon. Jeszcze w latach 90. XX wieku ta dyscyplina była równie popularna jak triathlon. Dopiero uznanie triathlonu za dyscyplinę olimpijską nadała jemu nowego wymiaru, a duathlon musiał zadowolić się drugim miejscem w wyścigu popularności.
  Duathlon - dyscyplina pomostowa
  Na Zachodzie duathlon nadal jest dyscypliną, która dorównuje rozmachem triathlonowi, a w zawodach startuje parę tysiecy osób. Prawie 150 zawodników sprawdziło swoją formę biegową i rowerowa w nietypowych warunkach… bo na wyścigowym Torze Poznań, gdzie rozegrany został 2. Duathlon Tor Poznań. W gronie uczestników było wielu triathlonistów, którzy przygotowują się do Mistrzostwa Europy ETU, które odbędą się w ramach ENEA Challenge Poznań.

  Duathlon na Torze Poznań zaliczany jest do prestiżowego w ramach cyklu Road to Enea Challenge Poznań i już stał się ważnym wydarzeniem w kalendarzu sportowym. Duathlon Tor Poznań jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych w Polsce, a limit uczestników na liście startowej osiągnięto na długo przed startem. Warto przypomnieć, że największy w historii duathlon odbył się 10 września 2011 r. na autostradzie A2 (węzeł Trzciel), jeszcze przed oficjalnym otwarcie autostrady.

  Cała trasa wyścigu na Torze Poznań liczyła 18 km, z czego pierwsze 4 km stanowił etap biegowy, kolejne 12 km jazda na rowerze oraz ostatnie 2 km biegowy finisz. Trasę najszybciej pokonał utytułowany triathlonista Robert Czysz z czasem 41 min 18 sec. W rozgrywanym równolegle 2. Biegu „Formuła 1” na dystansie 4 km (jedno okrążenie toru) najlepszy okazał się Mateusz Kaczmarek (13 min 39 sec). Druga edycja imprezy duathlonowej cieszyła się wielką popularnością wśród zawodników zarówno z Wielkopolski, jak i z innych regionów kraju.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo