Dwa medale Polaków na mistrzostwach Europy! Złoto...

Dwa medale Polaków na mistrzostwach Europy! Złoto Kawęckiego!

Filip Bares, Michał Skiba

Polska

Polska

Radosław Kawęcki ze złotem i Konrad Czerniak ze srebrem kończą sobotni dzień mistrzostw Europy w Londynie.
    Radosław Kawęcki wygrał wyścig na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i został po raz trzeci w karierze mistrzem Europy. Kawęcki uzyskał czas 1:55.98 i tym samym ustanowił rekord Polski. Nad drugim Izraelczykiem Yanem Toumarkinem miał sekundę przewagi.

Godzinę wcześniej srebrny medal stylem motylkowym na dystansie 100 metrów zdobył Konrad Czerniak z czasem 51,22 i również pobił rekord Polski. Do pierwszego Węgra Laszlo Cseha zabrakło mu niewiele ponad 0,3 sekundy. W tym samym wyścigu Paweł Korzeniowski zajął szóste miejsce. Dwa lata temu w Berlinie Czerniak zdobył na tym dystansie złoty medal mistrzostw Europy.