Dwa medale tyczkarzy, Jagaciak-Michalska z rekordem życiowym w trójskoku

Anna Jagaciak-Michalska w pierwszym dniu zawodów w Belgradzie potwierdziła, że jest w bardzo wysokiej formie Fot. Archiwum PZLA
Od mocnego uderzenia rozpoczęli halowe ME w Belgradzie biało-czerwoni.W pierwszym dniu zawodów w stolicy Serbii dwa medale zdobyli bowiem tyczkarze. Na najwyższym stopniu podium stanął rekordzista Polski, Piotr Lisek (OSoT Szczecin), a brąz wywalczył Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz). Polaków rozdzielił Grek Konstandinos Filippidis. Wszyscy medaliści skoczyli 5.85 m.

Znakomicie spisała się w eliminacjach trójskoku Anna Jagaciak-Michalska. Zawodniczka AZS Poznań już w pierwszej próbie uporała się z wynoszącym 14.05 minimum kwalifikującym do finału, uzyskując świetny wynik 14.15.

Rezultat poznanianki to jej nowy rekord życiowy i drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki (słabszy zaledwie o centymetr od rekordu Małgorzaty Trybańskiej). W eliminacjach Jagaciak-Michalska zajęła czwarte miejsce. Finał trójskoku kobiet zaplanowano na sobotę, na godz. 17.30.

- Na podłożu z desek skakało mi się dobrze, choć na wybiegu pojawiłam się tylko raz. Warto zachować rezerwy na finał, bo zapowiada się ostra rywalizacja - tłumaczyła 27-letnia lekkoatletka.