Dwa zespoły Medyka z Konina mogły zagrać w półfinale Pucharu Polski pań, ale awansował tylko jeden

Dwa zespoły Medyka Konin rywalizowały w środę o awans do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski kobiet. archiwum polskapresse
Dwa zespoły Medyka Konin rywalizowały w środę o awans do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski kobiet. Cel zrealizowały wicemistrzynie Polski i wiceliderki kobiecej ekstraligi. Podopieczne Romana Jaszczaka pokonały u siebie czwarty obecnie zespół ekstraligi Górnika Łęczna 2:1 (1:0). Drugi zespół Medyka musiał uznać wyższość Gola w Częstochowie.

Prowadzenie dla pierwszego Medyka uzyskała w 22. minucie Anna Gawrońska, która tym samym zrehabilitowała się za niewykorzystanie 11 minut wcześniej rzutu karnego. Na 2:0 podwyższyła samobójczym golem Agata Guściora (65). Kiedy 13 minut przed końcem Katarzyna Daleszczyk zdobyła dla przyjezdnych kontaktowego gola zrobiło się nerwowo, ale na szczęście dla zespołu trenera Jaszczaka wynik nie uległ już zmianie.

Do półfinału nie zdołały natomiast awansować piłkarki występującego w pierwszej lidze Medyka II. Podopieczne Janusza Gajewskiego przegrały z Golem w Częstochowie po rzutach karnych. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0). Prowadzenie dla Medyka uzyskała Kinga Soł-tysiak (68). Wyrównała pięć minut później Klaudia Ciupa.

W półfinałach kobiecego Pucharu Polski Medyk zagra z AZS Biała Podlaska, a Gol z Unią Racibórz. Finał natomiast 15 czerwca odbędzie się na stadionie Warty w Poznaniu.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!