Dwa złote medale reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Juniorzy młodsi KTK zdobyli dwa złote medale mistrzostw Polski na szosie. Podopieczni trenera Piotra Zaradnego wygrali zarówno piątkowy wyścig dwójek, jak i niedzielną rywalizację drużyn.

Kaliszanie należeli do faworytów zmagań i nie zawiedli. W piątek juniorzy młodsi mieli do przejechania 20 km ze startem i metą w Opatówku. Kaliszanie - Dawid Czubak i Szymon Krawczyk pojechali wzorowo.

- To był piękny, szybki wyścig w ich wykonaniu, w który włożyli wszystkie swoje umiejętności oraz możliwości - podsumował trener kaliskiej dwójki Piotr Zaradny.

Jego zawodnicy aż o pół minuty wyprzedzili srebrnych medalistów z Pogoni Mostostal Puławy. Na wysokim, szóstym miejscu wśród 36 dwójek juniorów młodszych sklasyfikowani zostali inni kolarze kaliskiego klubu Przemysław Kuświk i Tobiasz Tończyk. Blisko podium byli także kaliscy juniorzy, którym w walce o medale przeszkodził defekt.

W niedzielę złota dwójka, ale wraz z Przemysławem Kuświkiem oraz Tobiaszem Tończykiem miała walczyć o złoto w drużynie i znów się udało. Kaliszanie jako jedyni uzyskali czas poniżej 38 minut spośród szesnastu startujących drużyn, mając blisko minutę przewagi nad ekipą Pogoni Mostostal Puławy.

Mistrzami Polski w elicie zostali reprezentanci z CCC Polsat Polkowice. W dwójkach triumfowali Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek, a w drużynie wspomogli ich Mateusz Taciak i Jarosław Marycz. Czwarte miejsce wywalczył drugi skład "pomarańczowych" z Markiem Rutkiewiczem, Łukaszem Owsianem oraz dwójką wychowanków KTK Kalisz Mateuszem Nowakiem i Bartłomiejem Matysiakiem.

W elicie kobiet tytuł mistrzyń Polski obroniły Monika Brzeźna i Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), zaś w rywalizacji drużyn na najwyższym stopniu podium stanęły także zawodniczki Pacific Toruń Brzeźna i Brzeźna-Bentkowska, z którymi razem pojechały i zwyciężyły Anna Plichta i Katarzyna Wilkos.

Dodajmy, że w rywalizacji drużynowej juniorek złoty krążek wywalczyła ekipa UKS Jedynka Limaro Kórnik, w której pojechała wychowanka Koźminianki Koźminek Weronika Humelt.

Wyniki juniorów młodszych
Szosowe Mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójek, Opatówek - Brzeziny - Opatówek
1. Dawid Czubak, Szymon Krawczyk KTK Kalisz 27:15.789