Dwa złote medale wielkopolskich lekkkoatletów na halowych mistrzostwach Polski

LUMAR
Pięć medali wywalczyli wielkopolscy lekkoatleci na halowych mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Spale. Startowało 240 zawodniczek i zawodników z 76 klubów.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Jagaciak z Juvenii Puszczykowo, która triumfowała w trójskoku (13,58 metra). Nasza wielka lekkoatletyczna nadzieja wyprzedziła o pięć centymetrów Annę Zych (AZS AWF Biała Podlaska) i o 10 centymetrów Martynę Bielaw-ską (AZS AWF Biała-Podlaska). 22-letnia zawodniczka z Puszkowa w Spale wywalczyła także srebro w skoku w dal z wynikiem 6,40, ulegając Karolinie Tymińskiej (SKLA Sopot, 6,44).

- To moje pierwsze złoto na mistrzostwach w kategorii seniorów w hali- powiedziała Anna Jagaciak. - W trójskoku mogłam osiągnąć lepszy wynik, ale w Spale nie ma zbyt dobrych warunków dla tej konkurencji.

Znakomicie w spalskiej hali spisał się także Artur Ostrowski, który triumfował na 800 metrów. Syn znakomitego niegdyś średniodystansowca Ryszarda Ostrowskiego po raz pierwszy oficjalnie wystąpił w barwach AZS Poznań, bowiem w minionym tygodniu przeszedł do akademickiego klubu z Olimpii Poznań. Ostrowski złoto zdobył w czasie 1.49,42.

Dwa brązowe krążki przypadły w Spale Monice Wieczorkiewicz na 60 metrów (AZS Poznań, 7,41) i Justynie Świerczyńskiej na 3000 metrów w chodzie (Gwda Piła, 13.13,56).

Polski Związek Lekkiej Atletyki postanowił, że na mistrzostwa Europy do Stambułu pojedzie 14 polskich reprezentantów. W tym gronie nie ma przedstawicieli Wielkopolski.