Dwa zwycięstwa Wielkopolan w II lidze piłkarskiej. Niesamowita seria Sokoła Kleczew w III lidze

Piłkarze Sokoła Kleczew wiosną wygrali wszystkie mecze i nie stracili ani jednej bramki Fot. Grzegorz Dembiński
W środę o punkty walczyli piłkarze II i III ligi (zaległa kolejka). Wielkopolskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem, ale na pewno powody do zadowolenia mieli kibice Tura i Jaroty.

Podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza wygrali trzecie spotkanie z rzędu i konsekwentnie oddalają się od strefy spadkowej. Kolejne świetne spotkanie rozegrał Kamil Stefaniak, który do niedawna jeszcze trafiał tylko do siatki ekip czwartoligowych.

Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w ostatniej minucie Bartłomiej Olejniczak. W kolejnym spotkaniu jarocinianie zmierzą się ze ,,Zdzichami" w Zdzieszowicach. Jeśli podtrzymają dobrą passę, to będą na najlepszej drodze do ocalenia drugoligowego bytu.
Z kolei Tur po dwóch porażkach odbudował formę na stadionie Elany Toruń. Wbrew pozorom wygrana turkowianom nie przyszła łatwo, bo jeszcze sześć minut przed końcem na tablicy wyników było 0:0. Bohaterem szalonej końcówki okazał się Łukasz Staroń, który zaliczył hat-tricka i zapewnił trzy punkty gościom.

Natomiast wyjazdu do Chojnic nie będzie dobrze wspominać drużyna Sławomira Majaka. Kaliszanie zostali wypunktowani przez wicelidera, a konkretnie przez Daniela Ferugę i to już w pierwszej połowie spotkania. W drugiej próbowali odwrócić losy meczu, ale defensywa gospodarzy grała bezbłędnie. Mimo porażki Calisia wciąż ma bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. W następnej kolejce kaliski zespół wybiera się do Głogowa.

W III lidze piłkarskiej również nie brakowało emocji. Furorę w rundzie wiosennej robi Sokół Kleczew, który wygrał sześć meczów i nie stracił ani jednego gola. W środę ekipa Tomasza Mazurkiewicza ograła Nielbę Wągrowiec 2:0. Do Wdy Świecie wciąż traci jeden punkt, ale trzeba pamiętać, że kleczewianie jedno spotkanie mają zaległe. Sokołowi nie pomogła Unia Swarzędz, przegrywając na własnym boiski z liderem 0:4.

Trzecia w tabeli Ostrovia straciła punkty w Mogilnie. Podobnie zresztą jak Fogo Luboń w Solcu Kujawskim. W derbach Polonii ze Środy i Leszna padł remis, a w Trzciance wygrana Lubuszanina nad Piastem Kobylin 2:0 przywróciła nadzieję na utrzymanie drużynie gospodarzy. GKS Dopiewo nie chce jednak też spaść i i pewnie wygrał na wyjeździe z Notecianką.

Wyniki wielkopolskich drużyn w II i III lidze

II liga
Jarota Jarocin -Raków Częstochowa 2:0Bramki: Kamil Stefaniak 44, Bartłomiej Olejniczak 90.Elana Toruń - Tur Turek 0:3Bramki: Łukasz Staroń 84, 90, 90.Chojniczanka Chojnice - Calisia 2:0Bramki: Daniel Feruga 23, 35.

III liga
Pogoń Mogilno - Ostrovia Ostrów 1:0
Bramka: Damian Malczewski 88.
Polonia Środa - Polonia 1912 Leszno 1:1
Bramki: Michał Wawszczak 57 - Bogumił Ceglarek 71.
Unia Solec Kujawski - Fogo Luboń 3:0
Bramki: Patryk Straszewski 56, Szymon Raczyński 64, Patryk Suchomski 90.
Sokół Kleczew - Nielba Wągrowiec 2:0
Bramki: Arkadiusz Bajerski 49, Kamil Krzyżanowski 90.
Notecianka Pakość - GKS Dopiewo 0:3
Bramki: Przemysław Król 56, Michał Chmielecki 69 (karny), Patryk Kowalski 84.
Unia Swarzędz - Wda Świecie 0:4
Bramki: Patryk Urbański 3, Maciej Kot 37, Łukasz Subkowski 64, Patryk Podolski 84.
Górnik Konin - Cuiavia Inowrocław 1:2
Bramki: Krzysztof Słowiński 57 - Sebastian Hulisz 20, Krzysztof Kretkowski 62.
Lubuszanin Trzcianka - Piast Kobylin 2:0
Bramki: Wojciech Oczkowski 35 (karny), Łukasz Skwarek 70.