Dwaj lechici kontuzjowani po meczu z Lechią

Zenon Kubiak
Kontuzji doznał m.in. Mario Situm.
Kontuzji doznał m.in. Mario Situm. Waldemar Wylegalski
W sobotnim meczu w Gdańsku Mario Situm i Rafał Janicki opuścili boisko już w pierwszej połowie. Jak się okazuje, obaj nabawili się takich samych kontuzji.

Szalony mecz z Lechią zakończony remisem 3:3 Lech opłacił kontuzjami dwóch zawodników - w 27. minucie boisko opuścił mario Situm, a 8 minut także Rafał Janickiego. Tego pierwszego zastąpił Mihai Radut, a drugiego Emir Dilaver.

Jak się okazało, obaj kontuzjowani zawodnicy nabawili się tego samego urazu - skręcenia stawu skokowego. W poniedziałek przejdą badania USG.

- Dopiero po nich będzie wiadomo jak poważne są to urazy i jak długa przerwa czeka obu tych zawodników. - mówi klubowy lekarz, dr Paweł Cybulski.

Według trenera Kolejorza, Nenada Bjelica, poważniejsza jest kontuzja Mario. - To są mechaniczne urazy i musimy je zaakceptować - przyznaje Chorwat.

Lechia - Lech 3:3

Lechia - Lech 3:3! Gorączka sobotniej nocy

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia zremisowała z Lechem w hicie ekstraklasy 3:3 - zobacz wideo:

źródło: Press Focus/x-news.pl.