Dwie osoby pogryzione przez psa. Ucierpiało 3-letnie dziecko

Alicja Durka
Alicja Durka
Szczepienie czworonoga powinno nastąpić najdalej 30 dni po ukończeniu przez psa 3 miesiąca życia i powtarzane być każdego roku. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną do 500zł, a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności.
Szczepienie czworonoga powinno nastąpić najdalej 30 dni po ukończeniu przez psa 3 miesiąca życia i powtarzane być każdego roku. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną do 500zł, a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności. pixabay
We wtorek 3-letnie dziecko i 30-letni mężczyzna zostali pogryzieni przez psy, które nie miały aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Interweniowała Policja.

Pies bez szczepień pogryzł dziecko

We wtorek, 23 maja policja interweniowała w związku z dwoma przypadkami pogryzienia przez psy na terenie powiatu złotowskiego. W pierwszym przypadku pogryzione zostało 3-letnie dziecko, w drugim 30-letni mężczyzna.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Jastrowie. Kilka minut po godzinie 15, policjanci otrzymali informację o pogryzieniu dziecka przez psa. W trakcie czynności ustalili, że 3-latek został ugryziony przez psa i ma widoczne obrażenia, niezagrażające życiu i zdrowiu. Jego matka wskazała właściciela czworonoga, a następnie udała się z synem do szpitala.

Czytaj też: Hodowca lisów w Kościanie z wyrokiem więzienia. To efekt kilkuletnich wysiłków "Otwartych Klatek"

Okazało się, że pies nie ma aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. W związku z niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz brakiem aktualnych szczepień zwierzęcia skierowano wniosek do Sądu o ukaranie właściciela.

Pies ugryzł kolegę właściciela

Kolejne zgłoszenie dotyczące pogryzienia wpłynęło do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Okonku przed godziną 21. W tym przypadku pogryziony został 30-letni mieszkaniec Lędyczka, który wcześniej wraz z właścicielem psa spożywał alkohol. Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że został on przetransportowany do szpitala w Pile.

Właściciel czworonoga okazał mundurowym aktualne szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Odizolował czworonoga, zobowiązując się do wzmożenia sprawowani nad nim opieki. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komisariatu w Okonku.

Obowiązki opiekuna psa

Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Reguluje to art. 77 kodeksu wykroczeń: "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany".

W przypadku odpowiedzialności za to wykroczenie nie ma znaczenia czy właściciel psa nie zachował należytej ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej. Zwykła ostrożność obejmuje bowiem przeciętne środki ostrożności związane z trzymaniem danego zwierzęcia, przy czym będą one zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia i przede wszystkim od stopnia niebezpieczeństwa, jakie zwierzę może stwarzać.

Obserwuj nas także na Google News

Za niedopilnowanie psa, wskutek którego inna osoba została pogryziona lub jej ciało zostało uszkodzone, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli jednak działanie było nieumyślne, wówczas kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, natomiast jeżeli wskutek pogryzienia nastąpi śmierć człowieka, wtedy sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Każdy właściciel czworonoga powinien również pamiętać o obowiązkowych szczepieniach ochronnych. Prawo nakłada na właściciela psa, kota obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczepienie czworonoga powinno nastąpić najdalej 30 dni po ukończeniu przez psa 3 miesiąca życia i powtarzane być każdego roku. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną do 500zł, a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Przywiązane krótkimi łańcuchami, bez dostępu do wody, karmione spleśniałym chlebem. Takie opisy dotyczą nie tylko pseudohodowli. Tragedia dotyka zwierzęta także w na pozór zwykłych domach. Inspektorzy z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Obornikach dzielą się zdjęciami z interwencji i mówią wprost zwierzęta przeżywają piekło.Dramat zwierząt w Wielkopolsce. Czytaj dalej i zobacz, co inspektorzy zastają w domach. Uwaga! Zdjęcia mogą być drastyczne -->Zobacz też: "Tak właśnie wygląda produkcja tanich szczeniaczków". Zlikwidowano skandaliczną hodowlę pod Środą Wielkopolską

Tragedia zwierząt w Wielkopolsce. Zamknięte bez dostępu do w...

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie