Dymitar Kuzmanow z Bułgarii wygrał na kortach AZS w Poznaniu turniej Talex Open

Maciej Łosiak
Dymitar Kuzmanow (z lewej) wygrał turniej Talex Open
Dymitar Kuzmanow (z lewej) wygrał turniej Talex Open Maciej Łosiak
Dymitar Kuzmanow z Bułgarii został zwycięzcą 19. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open 2018. W finałowym spotkaniu bułgarski tenisista pokonał Gijsa Brouwera z Holandii 6:4, 6:1. Pula nagród w tegorocznym turnieju Talex Open wyniosła 25 tysięcy dolarów. Z tej kwoty zwycięzca singla otrzymał 3,6 tysiąca i 27 punktów do rankingu ATP.

– Jestem szczęśliwy, bo jest to mój pierwszy wygrany turniej rangi 25 tysięcy dolarów. Zdecydowanie przyjadę do Poznania w przyszłym roku – powiedział tuż po wygranym finale 25-latek mieszkający na stałe w Płowdiw.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści do stanu 5:4 dla Bułgara wygrywali swoje podania. Wtedy Dymitar Kuzmanow wykorzystał chwilę zawahania rywala, przełamał jego serwis i wygrał tę partię.

W drugim secie przewaga Kuzmanowa była już bardzo wyraźna. Grający lewą ręką Holender starła się mocnymi forhendami spychać rywala do defensywy, ale prawie za każdym razem piłka wracała na jego stronę kortu. Z kolei Bułgar w odpowiednim momencie potrafił zagrać skrót, który najczęściej był skuteczny.

– Przegrałem, ale turniej był dla mnie udany – skwitował z uśmiechem swój start w Poznaniu urodzony z Huston w Teksasie, ale mieszkający w Holandii 22-letni Gijs Brouwer.

W grze podwójnej tytuł mistrzowski wywalczyła para Szymon Walków i Tomasz Bednarek, pokonując w finale debel Mateusz Kowalczyk/Karol Drzewiecki 6:4, 6:3.