Dyplomanci Akademii w Filharmonii

  Dyplomanci Akademii w Filharmonii

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Skrzypek Mateusz Gidaszewski oraz dyrygent Norbert Twórczyński to tegoroczni dyplomanci Akademii Muzycznej. Uslyszymy ich w piątek podczas koncertu Filharmonii Poznańskiej.
  Mateusza Gidaszewskiwego z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej usłyszymy w piątek

  Mateusza Gidaszewskiwego z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej usłyszymy w piątek ©Antoni Hoffmann

  Prawykonanie utworu „Four Of Me For Off Me” Michała Ja-nochy, II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego oraz III Symfonia Szkocka Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego wypełnią piątkowy koncert Filharmonii Poznańskiej.
  Razem z Orkiestrą zaprezentują się tegoroczni dyplomanci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego: skrzypek Mateusz Gidaszewski oraz dyrygent Norbert Twórczyński.
  Mateusz Gidaszewski jest dyplomantem w klasie prof. Bartosza Bryły i asystenta Michała Bryły. Ten 22-letni skrzypek od wielu lat udział bierze w konkursach krajowych i międzynarodowych. I to z sukcesami - zajął m.in. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Grand Prize Virtuoso” w Wiedniu oraz I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Belgradzie, i na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego.
  Norbert Twórczyński, tegoroczny dyplomant Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura symfoniczna i operowa jest również absolwentem Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie ukończył studia z zakresu edukacji muzycznej w specjalności dyrygentura chóralna. Od 2012 roku związany jest z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie jako asystent dyrygenta przygotowywał premiery m.in. „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa i „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego. Współpracuje z Filharmonią Szczecińską, a także jest także nauczycielem-dyrygentem orkiestr w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
  Dodajmy, że dyplomantem, ale na poziomie licencjackim w klasie kompozycji profesor Lidii Zielińskiej jest także Michał Janocha.

  Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej w Poznaniu #Aula UAM (ul. Wieniawskiego1), 17 czerwca, godzina, 19
  bilety: 1 zł

  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo