Jedną z możliwości są placówki udzielające nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. Działają one od poniedziałku do piątku w godz. od 18 do 8 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy przez całą dobę.
- Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pierwszej kolejności udzielają teleporad. Podczas teleporady lekarz wyda zalecenia dotyczące terapii, a także w razie potrzeby może wystawić e-zwolnienie oraz e-receptę
- mówi Marta Żbikowska-Cieśla z biura prasowego wielkopolskiego NFZ. I dodaje: - Jeżeli lekarz w trakcie telefonicznego wywiadu potwierdzi konieczność osobistej wizyty, taka wizyta się odbywa.
Sprawdź też:
Kolejną opcją dla osób, które rozchorują się w święta, są SOR-y i Izby Przyjęć. Te z kolei udzielają pomocy w razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia.
Informacje na temat SOR-ów i Izb Przyjęć na terenie Wielkopolski znajdziesz tutaj
W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia można również skorzystać z pomocy pogotowia ratunkowego, dzwoniąc pod numer tel. 999 lub 112.
Sprawdź również: Dentysta w Poznaniu, który ma dyżur w czasie epidemii koronawirusa? Zobacz, gdzie się zgłosić, gdy rozboli ząb
Wspieramy Lokalny Biznes!
Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub kontaktu z osobą zakażoną, należy koniecznie poinformować o tym dyspozytora. Przedstawiciele NFZ przypominają również, jak zachowywać się w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.
- Pacjenci, którzy podejrzewają, że ich zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem, powinni skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalnie przygotowanym szpitalem jednoimiennym lub inną placówką z oddziałem zakaźnym
- mówi Marta Żbikowska-Cieśla.
Tu znajdziesz najbliższą stację sanepidu lub szpital z oddziałem zakaźnym

Co więcej, przez cały świąteczny okres do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta, gdzie bezpłatnie i przez całą dobę można uzyskać niezbędne informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.
Wszystko na temat Telefonicznej Informacji Pacjenta znajduje się tutaj
- Konsultanci podpowiedzą również, jak skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, szpitalem czy punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - tłumaczy Marta Żbikowska-Cieśla.
Zobacz też:
Dentysta w Poznaniu, który ma dyżur w czasie epidemii korona...
Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...
Sprawdź też:
Koronawirus w Poznaniu - wyludnione centrum miasta
Koronawirus w Polsce - mapa na żywo:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?