"Działania Godne Uwagi": Wielkopolskie organizacje społeczne...

  "Działania Godne Uwagi": Wielkopolskie organizacje społeczne nagrodzone [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Dobroń

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Działania Godne Uwagi": Wielkopolskie organizacje społeczne nagrodzone [ZDJĘCIA]
  1/17
  przejdź do galerii

  "Działania Godne Uwagi": Wielkopolskie organizacje społeczne nagrodzone [ZDJĘCIA] ©Paweł Miecznik

  Wybrano działania społeczne, które są godne uwagi i naśladowania. O ten tytuł rywalizowało 112 akcji z całej Wielkopolski.
  Własnoręcznie robione kopki (nakrycia głowy) i kryzy (kołnierze) są wykorzystywane podczas pokazów mody, którymi panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krobi promują kulturę biskupińską. Podczas trzydziestominutowego pokazu modelki w każdym wieku pokazują, jak połączyć tradycyjny ubiór z nowoczesnymi trendami. Jest to tylko jeden z przykładów działania godnego uwagi, które zostało nagrodzone w konkursie Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.

  Do konkursu zgłoszono 112 akcji. Najwięcej z nich pochodziło z subregionu leszczyńskiego. Każdy region dostał nagrody w kategoriach: zdrowie i społeczeństwo, kultura i sport, edukacja i rozwój oraz ekologia i ochrona środowiska. Każdy projekty był oceniany za innowacyjność, zaangażowanie mieszkańców, korzyść społeczną i skalę działania. Zasięg biskupińskiego pokazu mody przekroczył nie tylko teren powiatu, ale i województwa. Panie wystąpiły podczas ogólnopolskiego festiwalu piosenki ranczerskiej. Okazuje się, że grupa nie jest jeszcze formalnie zrzeszona. - Przystępujemy do założenia fundacji. Chcemy za jej pośrednictwem wesprzeć też sprzedaż naszych projektów - mówi Maja Moskwa-Loman, która odebrała we wtorek nagrodę. - Realizując kolejne pokazy mody, doszłyśmy do wprawy. Pojawiły się nowe modelki, a nawet modele.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo