Dzieci walczące z nowotworem otrzymają potrzebne leki. To efekt akcji pomocowej Zaprzęg Świętego Mikołaja

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Niemal 67 tysięcy złotych trafiło do poznańskiej fundacji, która wspiera dzieci w walce z nowotworem.
Niemal 67 tysięcy złotych trafiło do poznańskiej fundacji, która wspiera dzieci w walce z nowotworem. Adam Jastrzębowski
Wspólnie uszczęśliwimy podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi. Honorowi Partnerzy-Darczyńcy dołączyli do Zaprzęgu Świętego Mikołaja, aby spełnić marzenia najmłodszych. Dzięki wsparciu i hojności naszych partnerów dzieci otrzymają niezbędne leki, które nie są refundowane.

30 stycznia o godzinie 11 w siedzibie Głosu Wielkopolskiego prezes Marek Ciesielski przekazał voucher dot. darowizny z akcji "Zaprzęg św. Mikołaja". Niemal 67 tysięcy złotych trafiło do Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, która przeznaczy środki na wsparcie chorych dzieci oraz ich rodziców. To właśnie dzięki pomocy wielu darczyńców na dziecięcych buziach zagości prawdziwy uśmiech!

- Naprawdę, wszystkiego najlepszego! Żeby te pieniądze się przydały i były spożytkowane jak najlepiej. Fundacja jest gwarancją, że dzieci będą miały z tego dużo dobrego. Bardzo się cieszę, że udało się zebrać tak imponującą kwotę. Działając wspólnie wywołamy jeszcze więcej dziecięcej radości

- zaznaczył prezes makroregionu Polska Press Marek Ciesielski.

- Pieniądze będą przeznaczone dla naszych podopiecznych na leki i badania nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia

- mówi Maria Witak, prezeska fundacji. Założyła ją w 1992 roku wraz z koleżanką Julitą Gemzą.

- Współpracujemy już kilka lat i z każdym rokiem kwota jest wyższa, co bardzo nas cieszy. Chcemy kupić również upominki dla dzieci, które są zamknięte w szpitalnych salach. Oprócz tego prowadzimy warsztaty dwa razy w tygodniu, aby wesprzeć dzieci w tym trudnym czasie. Zatrudniamy psychologów, dietetyków, rehabilitantów - spore kwoty są na to wszystko potrzebne. Zapewniamy, że każda złotówka jest przeznaczona tylko dla dzieci

- podkreśla.

Jednym z pomysłów na wykorzystanie zebranej kwoty jest wsparcie w leczeniu dziewczynki chorej na białaczkę. Potrzebne jest 40 tys. na przeprowadzenie badań genetycznych.

Świąteczno-noworoczna pomoc napłynęła z wielu stron

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem na podsumowania i plany na przyszłość. To też czas obdarowywania mniejszymi i większymi prezentami, które każdemu przynoszą wielką radość. Dla chorych dzieci święta są inne niż dawniej - spędzone w szpitalnych salach, pełne smutku i cierpienia. Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi od ponad 30 lat zajmuje się wspieraniem najmłodszych i ich rodziców w walce z chorobą.

- Jesteśmy tam gdzie potrzebują nas dzieci. Naszą misją jest wsparcie dzieci w walce z chorobą nowotworową na każdym jej etapie. Oprócz tego dążymy do jak najszybszego wykrycia chorób nowotworowych u najmłodszych poprzez projekty edukacyjne dotyczące profilaktyki w zakresie onkologii dziecięcej

- podkreśla prezeska fundacji Maria Witak.

Przypomnijmy, w listopadzie i grudniu ubiegłego roku Polska Press Grupa zorganizowała akcję Zaprzęg Świętego Mikołaja. Na łamach "Głosu Wielkopolskiego" pojawiał się zaprzęg, na którego składały się saneczki wykupione przez firmy z regionu. W ramach cegiełki nasi darczyńcy otrzymali m.in. lokowanie logotypu partnera w saneczkowym zaprzęgu św. Mikołaja na stronach „Głosu Wielkopolskiego” oraz w naszym serwisie i na planszy sponsorskiej w relacji z akcji.

W zależności od rodzaju partnerstwa oferta mogła zostać rozszerzona o dodatkowe świadczenia, jak na przykład 1-stronicowy wywiad z przedstawicielem partnera nt. działalności CSR, oznaczenie partnera w postach branded content promujących akcję na fanpage’u „Głosu Wielkopolskiego” czy kampania bannerowa.

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski