Dzieci zbierają pieniądze na wyjazd do USA

  Dzieci zbierają pieniądze na wyjazd do USA

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej zwyciężyły w ogólnopolskim etapie konkursu "Odyseja Umysłu". Teraz mają szansę pojechać na finał światowy
  1/4
  przejdź do galerii

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej zwyciężyły w ogólnopolskim etapie konkursu "Odyseja Umysłu". Teraz mają szansę pojechać na finał światowy do USA ©SP nr 11

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 zakwalifikowali się do światowego finału konkursu „Odyseja Umysłu”. Dzieci w maju mogą jechać do USA.
  „Odyseja Umysłu” to międzynarodowy konkurs, którego celem jest rozwój zdolności twórczych uczniów. Każda drużyna wybiera sobie tzw. „problem długoterminowy” i przez kilka miesięcy pracuje nad jego rozwiązaniem. Wynik zmagań przedstawia w 8-minutowej prezentacji. Po drodze musi zmierzyć się też z „problemem spontanicznym”, czyli zadaniem niespodzianką. Jego treści drużyna nie zna do ostatniej chwili, a na przygotowanie rozwiązania ma zaledwie kilka minut.

  Zmagania młodych poznaniaków trwały od września. Grupa, w skład której weszło siedmiu uczniów z klas 4 i 5, wybrała temat „Od czasu do czasu Omer”. Dzieci przygotowały przedstawienie, w którym cofały się w czasie, inspirując się przy tym działami ze świata kultury i sztuki.

  - „Odyseja Umysłu” uczy przede wszystkim podejścia do życia - mówi Justyny Ilasz, opiekunka drużyny z SP nr 11. - Podczas pracy nad projektem, dzieci nauczyły się pracy w grupie. Uświadomiły sobie też, że każdy napotkany po drodze problem to kolejne wyzwanie, które zawsze można pokonać.

  W ogólnopolskim etapie eliminacji, który odbył się w weekend w Gdańsku, drużyna z Poznania zajęła pierwsze miejsce. Teraz ma szansę pojechać na światowy finał do Stanów Zjednoczonych. Aby to mogło się udać, potrzebne są jednak duże pieniądze (około 70 tys. zł).

  - Udział w konkursie uczył dzieci mierzyć się z problemami. One wierzą, że i tym razem się uda. Musimy spróbować zebrać potrzebną sumę - mówi Justyny Ilasz.

  Zobacz też:
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo