Rusza kampania, dzięki której polubisz swoją pracę, a pracodawca zrozumie, jak ważne jest dobre samopoczucie jego pracowników. Praca? Lubię to! Jesteś zmęczony, a myśl o kolejnym, długim dniu pracy cię dobija? Eksperci nazywają taki stan wypaleniem zawodowym. I jak podają źródła, ten problem dotyka w Polsce niemal co drugiego pracownika. Jednak na taki stan jest sposób. W Poznaniu rusza kampania społeczna „Praca? Lubię to!”.

- Zbyt rzadko zauważamy, że za każdym innowacyjnym rozwiązaniem, produktem czy usługą stoją po prostu ludzie, którzy pracują z pasją i są zadowoleni ze swojego miejsca pracy - mówi Dagmara Nickel z firmy YouNick, pomysłodawczyni kampanii. 

Dlatego też park technologiczny YouNick, wspólnie z Uniwersytetem SWPS organizuje wspólny projekt, którego celem jest zmiana mentalności polskich pracodawców i pracowników w podejściu do pracy.

Podczas kampanii pracodawcy i kadra zarządzająca dowiedzą się, dlaczego warto lubić swoją pracę, jak zarabiać na swojej pasji, po co inwestować w przyjazne przestrzenie i dobre relacje w pracy oraz jak to się dzieje, że dzięki dobremu samopoczuciu swoich pracowników ich wydajność i zaangażowanie jest większe.  

- Chcemy pokazać nowe, pozytywne wzorce. Podczas bezpłatnych, otwartych dla wszystkich chętnych wydarzeń podzielimy się wiedzą i doświadczeniem naukowców i przedsiębiorców z kraju i zagranicy - dodaje Dagmara Nickel. 

Z organizatorami kampanii „Praca? Lubię to!”, jak również zaproszonymi do udziału w akcji ekspertami i firmami, będzie można spotkać się po raz pierwszy podczas zaplanowanego na 10 maja Forum Otwarcia. W Centrum Konferencyjnym YouNick w podpoznańskich Złotnikach swoimi doświadczeniami prosto z Doliny Krzemowej podzieli się Magdalena Dziewguć, Head of Google for Work CEE. O wypracowanych na rodzimym gruncie dobrych praktykach w zakresie działalności HR, Employer Branding oraz CSR opowiedzą przedstawiciele Volkswagen Poznań, jednego z największych i najlepszych pracodawców w Wielkopolsce, oraz Cognifide, polsko-angielskiej firmy IT, zatrudniającej obecnie w Poznaniu ponad 200 osób. To nie jedyni zaproszeni tego dnia goście.

Majowe wydarzenia to jednak dopiero przedsmak tego, co czeka uczestników wydarzeń  w dalszych miesiącach trwania projektu. Od września ma ruszyć jesienny cykl warsztatów, szkoleń i prelekcji. 

- Na 24 maja zaplanowaliśmy bezpłatny wykład dra Jacka Bucznego o motywacji oraz spotkanie z doświadczonymi praktykami biznesu - Kobietą Przedsiębiorczą 2015 roku Moniką Zygmunt-Jakuć z firmy Bez Owijania oraz Michałem Taisnerem, twórcą poznańskiego startupu farmaceutycznego Smart Pharma - zapowiada Agnieszka Lewicka z Uniwersytetu SWPS.

Wstęp na konferencję otwarcia kampanii jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji online za pośrednictwem formularza dostępnego pod linkiem www.younick.pl/pracalubieto. Konferencja odbędzie się w siedzibie YouNick i potrwa od godz. 10 do 16.