Dziękujemy za 68 lat Waszego zaufania!

Adam Pawłowski
Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego"
Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego"
Drodzy Czytelnicy "Głosu Wielkopolskiego". Od 68 lat jesteśmy częścią Waszego codziennego życia. Zawsze staraliśmy się tworzyć taką gazetę, którą mogliście traktować jak przyjaciela, a nawet członka swojej rodziny. Kogoś, kto nigdy Was nie zawiedzie, przekaże sprawdzone i ważne informacje, obroni, doradzi, wzruszy.

Opisując naszą codzienność nie zapominamy o tradycjach i wartościach naszego regionu: przyzwyczajeniu do porządku, szacunku dla rodziny i autorytetów, obronie własności prywatnej i dbaniu o własność wspólną. 68 lat obecności "Głosu" to również potężna porcja naszej wspólnej historii i wyjątkowych wydarzeń, ze wszystkimi ich blaskami i cieniami, które trafiały na nasze łamy.

Przez te wszystkie lata udawało nam się robić gazetę z charakterem, która stała się ulubionym dziennikiem poznaniaków i Wielkopolan. Także dowodem na to są ostatnie wyniki badań czytelnictwa. "Głos Wielkopolski" w naszym regionie jest najchętniej czytanym dziennikiem. Wyprzedziliśmy "Fakt" i "Gazetę Wyborczą". Inne media również dostrzegają wysoką jakość naszych publikacji. Jesteśmy po "Dzienniku Polskim", najbardziej opiniotwórczą i najczęściej cytowaną gazetą regionalną w kraju.

Można jeszcze wiele miejsca poświęcić na szukanie odpowiedzi skąd wzięła się ta tradycja, to pokoleniowe przyzwyczajenie, gdy zaglądając do kiosków, czy będąc w sklepie mówimy: "Poproszę Głos". Można, ale dzisiaj tworzymy już nowe rzeczy. I robimy to z powodzeniem.

Od kilku lat dynamicznie rozwijamy serwisy internetowe: gloswielkopolski.pl, naszemiasto.pl, bulgarska.pl. Dzisiaj to najlepsze źródła informacji o tym, co dzieje się w Poznaniu, wielkopolskich powiatach, Kolejorzu, a także miejsca do wymiany poglądów.

Przy tej okazji, bo jubileusz to taki moment, gdy można się trochę pochwalić, miło nam poinformować, że serwis naszemiasto.pl w grudniu 2012 roku był liderem wśród lokalnych portali internetowych w Wielkopolsce.

Nowe nie omija także wydania papierowego "Głosu Wielkopolskiego". W ubiegłym roku przybyło stron z informacjami z Poznania. Zmiany nie ominęły poniedziałkowego dodatku sportowego oraz piątkowego magazynu. Podobały się Wam, Drodzy Czytelnicy, nasze wydania specjalne: z okazji Dnia Kobiet, Dnia dziecka, poświęcone wojsku.

Dokładnie rok temu z okazji naszego jubileuszu zaproponowaliśmy wydanie XXL z mapami Poznania. Dzisiaj także proponujemy coś wyjątkowego i to w dużym formacie - jedyną w swoim rodzaju gazetową podróż w czasie. Wehikuł do tej podróży powstał z połączenia naszego sobotniego dodatku "Taki jest świat" i ukazującego się pod koniec lat 40., razem z "Głosem", ilustrowanego dodatku "Świat", pełnego tekstów ukazujących powojenne zmiany i rozwój - Poznania, Wielkopolski, kraju. Wybraliśmy artykuły opisujące te zdarzenia, które z perspektywy minionych 60 lat są ważne, często już zapomniane, momentami może śmieszne, ale na pewno są ciekawe i skonfrontowaliśmy je z rzeczywistością.

Oprócz tego znajdziecie w dzisiejszym wydaniu to, co zawsze w soboty: przegląd wydarzeń tygodnia, Magazyn Rodzinny i oczywiście to, co działo się w Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce i na świecie. Również to, o czym nie usłyszeliście w radiu czy telewizji, bo nasi dziennikarze jako pierwsi dotarli do informacji. I tego możecie się od nas spodziewać w przyszłości: że przekażemy Wam najważniejsze wiadomości.

Wideo

Dodaj ogłoszenie