MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka: Zobacz jakie atrakcje przewidziano w Poznaniu

Anna Jarmuż
Większość imprez z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w weekend
Większość imprez z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w weekend archiwum
Gry, zabawy, koncerty, konkursy i zawody sportowe - z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych czeka w najbliższych dniach wiele atrakcji. Większość imprez odbędzie się w weekend.

Forteczny Dzień Dziecka

Z okazji dziecięcego święta wrota Fortu 4a na Wilczym Młynie staną przed najmłodszymi otworem. W programie znajdują się konkursy i zwiedzanie fortu. Impreza odbędzie się w sobotę - 2 czerwca. Dzieci chętne do udziału w zabawie zbiorą się na boisku osiedlowym przy ul. Batalionów Chłopskich o godz. 11, 12 i 13.

Festyn na Ogrodach

Mecz pokazowy futbolu amerykańskiego, występ grupy teatralnej "Bezsenni" oraz koncert Thomasa Grotto (finalisty programu "X Factor") i Eleni - takie i inne atrakcje czekają na dzieci 2 czerwca na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Tylewicza (ul. Szamarzewskiego 78/82).

Noc marzeń w zoo

Impreza w Nowym Zoo (ul. Krańcowa) jest skierowana do dzieci przewlekle chorych, niedomagających i specjalnej troski. Na najmłodszych czeka oprowadzanie i prezentacja różnych gatunków zwierząt, przejażdżka kolejką, zwiedzanie Motylarni i ognisko z niespodziankami. Impreza odbędzie się w piątek - 1 czerwca, w godz. 18-21.

Piątkowski Dzień Dziecka

Wiele atrakcji czeka na najmłodszych 2 czerwca na os. W. Jagiełły (plac przy budynku nr 5). Dzieci zobaczą pokazy wozów bojowych Straży Pożarnej i tresury psów policyjnych, pomalują sobie twarze, pobawią się na dmuchanym zamku oraz posłuchają koncertu Norbiego. Festyn rozpocznie się o godz. 12.45 i potrwa go 18.30.

Atrakcje w Starym Zoo

Dzieci, które przyjdą do Starego Zoo 2 czerwca (w godz. 11-15) będą mogły posłuchać bajek, baśni i legend z Poznania i dalekich krajów. Maluchom czytać będą aktorzy Teatru Nowego, Teatru Animacji i Skansenu Teatralnego. W programie znajdą się także spektakle teatralne oraz warsztaty (m.in. "Gipsowe zwierzaki", "Zwierzęta z moich snów", "Solone cudaki").

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1-7 czerwca na najmłodszych czekają liczne imprezy czytelnicze - spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami baśni czy przedstawienia teatralne inspirowane literaturą dla dzieci. Wszystko w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wiele atrakcji czeka na maluchów m.in. w księgarni "Z bajki" (os. Przyjaźni 125). Dzieci mogą wybrać się na: Nocną wyprawę do Afryki z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki "Afryka Kazika" (1 czerwca, godz. 20-22) lub głośne czytanie dzieciom w wieku 2-6 lat (2 czerwca, godz. 10.45-12).

Sztafeta dziecięca w Termach Maltańskich

Z okazji Dnia Dziecka w Termach Maltańskich odbędzie się akcja "Dzieci dla Dzieci". 1 czerwca najmłodsi wezmą udział w ustanowieniu Rekordu Sztafety Dziecięcej. Każdy, kto przepłynie długość basenu olimpijskiego, pomoże spełnić dziecięce marzenie. Termy Maltańskie i Fregata swimming za każde przepłynięte 50 metrów przekażą 1 zł na rzecz Fundacji "Mam Marzenie".

Atrakcje w Puszczykowie

1 czerwca żadne dziecko z Puszczykowa nie będzie się nudzić. Od godz. 15.00 na terenie Centrum Animacji Sportu przy ul. Kościelnej 7 rozpoczną się konkursy sportowe. Na wszystkich uczestników czekają słodkie nagrody. Na puszczy-kowskim rynku najmłodsi będą mogli pobawić się na dmuchanych zabawkach (z których będzie można korzystać bez ograniczeń aż do godziny 17), wybrać się na warsztaty florystyczne, przejażdżkę kucykiem oraz zwiedzić wóz strażacki i policyjny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski