Dziesięć medali pływaków z Poznania na MP 16-latków

Podopieczni Adriana Roszaka (drugi z prawej) z opolskiego basenu wyłowili aż dziesięć krążków fot. Archiwum CityZen Poznań
Na Letnich Mistrzostwach Polski 16-latków w Opolu świetnie spisali się zawodnicy klubu UKS CityZen Poznań. Podopieczni Adriana Roszaka zdobyli 10 medali. Ponad połowa tego dorobku to zasługa Alberta Warzochy.

Były pływak Warty Poznań najlepszy okazał się na 400 m style zmiennym. Srebro wywalczył na dystansie o połowę krótszym tym samym stylem i na 200 m delfinem. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast w wyścigach na 50 m stylem grzbietowym i na 50 m kraulem. Jakby tego było mało Warzocha popłynął też w dwóch medalowych sztafetach (4x200 i 4x100 m stylem dowolnym). Oprócz niego płynęli Wiktor Muszyński, Szymom Zimniak i Mateusz Głuszkowski.

Pierwszy zdobył jeszcze brązowy medal na 100 m delfinem, a ostatni z nich sięgnął po brązowy krążek na morderczym dystansie 1500 m. Trzecie miejsce wywalczyła także sztafeta 4x100 m stylem zmiennym w składzie Alex Doedel, Warzocha, Muszyński i Głuszkowski.
W sumie zawodnicy UKS CityZen (rocznik 2001) wystartowali w trzynastu finałach A i siedmiu finałach B. Łącznie zdobyli siedem medali indywidualnych oraz trzy medale w sztafetach. Medalowe żniwa to efekt całorocznej pracy na basenie przy Drodze Dębińskiej.

W klasyfikacji medalowej oraz punktowej mistrzostw zwyciężyli zawodnicy WKS Śląsk Wrocław, którzy zgromadzili na swoim koncie 13 krążków, w tym sześć z najcenniejszego kruszcu, które zdobyli dla klubu Lidia Halicka, Aleksandra Węgrzynowska, Kacper Piotrowski i sztafeta chłopców 4x200m stylem dowolnym oraz 408 punktów. Na drugiej lokacie uplasował się zespół MUKS Piętnastka Bydgoszcz z pięcioma medalami, a na trzeciej G-8 Bielany Warszawa, którego zawodnicy zdobyli siedem krążków. W rankingu punktowym drugie miejsce zajęli pływacy SMS Galicji Kraków, a trzecie MUKS Piętnastka Bydgoszcz.

Warto dodać, że Warzocha w najbliższy weekend wystartuje na Europejskich Igrzyskach Młodzieży w węgierskim Gyoer, gdzie będzie jednym z faworytów na swoim koronnym dystansie, 400 m stylem zmiennym.