Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

E-dzienniczek - postrach ucznia

Katarzyna Sklepik, Marek Weiss
Ministerstwo Edukacji Narodowej szykuje rewolucję w polskich szkołach - wprowadza elektroniczne dzienniki, które ułatwią pracę nauczycielom a rodzicom pozwolą bardziej kontrolować dzieci. Czy zastąpienie tradycyjnych dzienników elektronicznymi wyjdzie szkołom na dobre?

Maria Rybicka, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, jest ostrożna w rokowaniu takich osądów.

- Tak łatwo bym z papierowych nie rezygnowała - wyjaśnia Maria Rybicka. - Choć korzystamy z internetowych dzienników, to uczniowie otrzymują także specjalne karty z ocenami, które rodzice muszą podpisać. System elektroniczny, niestety, czasem może być zawodny. Dlatego uważam, że to, co zapisane w papierowym dzienniku, też jest ważne i pewniejsze.

Plusem wirtualnych dzienników jest to, że pozwalają sprawdzać na bieżąco stopnie, uwage czy opuszczone godziny lekcyjne. To duże udogodnienie, zwłaszcza dla zapracowanych rodziców.
Nauczyciele natomiast mogą w krótkiej chwili przygotować zestawienie ocen z ostatniego okresu na radę pedagogiczną, wyliczyć średnią na koniec semestru, a także pogrupować uczniów pod względem ich poziomu, czy osiągnięć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski