Efektowne zwycięstwo piłkarek Medyka Konin w Lidze Mistrzyń

MAC, LUMAR
Medyk POLOmarket Konin
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin w swoim pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń ( grupa IV) rozgromiły mistrza Czarnogóry ZFK Breznica 9:0 (3:0), robiąc pierwszy krok na drodze do fazy pucharowej UEFA Women’s Champions League, czyli grona 32 najlepszych klubowych żeńskich drużyn Europy. Klub z Konina jest gospodarzem turnieju, który zakończy się w niedzielę.

Przewaga koninianek zarysowała się już od pierwszych minut wtorkowego spotkania i efekty przyszły jeszcze w pierwszej połowie. Prowadzenie uzyskała w 18. minucie Paulina Dudek, a tuż przed przerwą następne bramki zdobyły Anna Gawrońska i Katarzyna Daleszczyk. W drugiej połowie dwie przewaga mistrzyń Polski była już bardzo zdecydowana. Kolejne dwa gole zapisała na swoim koncie Daleszczyk, trzy razy bramkarkę rywalek pokonała Aleksandra Sikora, a raz Liliana Kostowa.

W innym wtorkowym meczu, mistrz Rumunii Olimpia Cluj-Napoca, zespół , który spośród uczestników turnieju plasuje się najwyżej w rankingu UEFA, wygrał z mistrzem Estonii Parnu JK 7:1 (5:1).

W czwartek na stadionie przy ul. Podwale w Koninie o godz. 11 rozpocznie się mecz Olimpia – ZFK Breznica, a o godz.18 Medyk zmierzy się z Parnu. Ostatnie mecze w niedzielę. Awans do 1/16 finału Ligi Mistrzyń uzyska wyłącznie zwycięzca turnieju.

Medyk POLOmarket Konin – ZFK Breznica 9:0 (3:0). Bramki: Katarzyna Daleszczyk 3 (45, 61, 66), Aleksandra Sikora 3 (62, 84, 90), Paulina Dudek 18, Anna Gawrońska 44, Lilana Kostowa 71.
Medyk: Szymańska – Sikora, Grad, Sławczewa, Ficzay – Dudek (62. Chudzik) – Balcerzak, Pakulska, Kostowa – Daleszczyk (76. Stasiak), Gawrońska.

Żółte kartki: Sławczewa – Koprena, Vujcić, Knezević.
Sędziowała: Julia-Stefanie Baier (Austria).

Olimpia Cluj-Napoca – Parnu JK 7:1 (5:1).