Efektowny debiut Antigi! Łotysze nie byli jednak poważną przeszkodą dla polskich siatkarzy!

Stephane Antiga jeszcze niedawno oceniał wydarzenia z perspektywy boiska...
Stephane Antiga jeszcze niedawno oceniał wydarzenia z perspektywy boiska... Fot. Grzegorz Dembiński
Debiut Stephana Antigi wypadł bardzo okazale. Polscy siatkarze pokonali we Wrocławiu Łotyszy bez straty seta i zrobili pierwszy krok do finałów ME.

Przed pierwszym meczem o punkty selekcjoner naszej reprezentacji nie tracił dobrego humoru. – To, że nie mam garnituru nie jest istotne. W dresie też można przecież wygrywać. W każdym z sześciu eliminacyjnych spotkań musimy być maksymalnie skoncentrowani i walczyć o zwycięstwo 3:0 – tłumaczył Stephane Antiga.

W pierwszym secie jego założenia były niezagrożone, bo biało-czerwoni szybko weszli na wysokie obroty i rywale musieli prosić o czas już przy stanie 7:2. Potem chcieli nam się przeciwstawić, ale wszystko kończyło się na dobrych chęciach.W naszym zespole nie było słabych punktów i wydawało się, że kolejne dwie partie będą formalnością.

Tymczasem w drugim secie Łotysze wzięli się do pracy i wyszli nawet na prowadzenie 15:12. W tym fragmencie mieliśmy problemy z przyjęciem i ustawieniem skutecznego bloku. Po drugiej przerwie technicznej łotewskie armaty przestały dziurawić dłonie polskich siatkarzy i niemal natychmiast straty zostały odrobione. Swoje zrobiły też atomowe ataki Mariusza Wlazłego i Michała Kubiaka.

W trzeciej partii Polacy dostali zadyszki tylko w jego środkowej fazie (13:12), kiedy to goście zdołali nawet powstrzymać Wlazłego. W końcówce Łotysze stracili jednak koncepcję gry i zaczęli seryjnie tracić punkty. Ostatni punkt biało-czerwoni zdobyli po błędzie rywali w przyjęciu.

Tuirniej eliminacyjny ME siatkarzy(relacj e w Polsacie Sport)
Polska – Łotwa 3:0 (25:15, 25:23, 25:16)
Polska: Drzyzga, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Kurek, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Bociek, Zagumny, Winiarski.
Łotwa: Petrusevics, Medenis, Korzenevics, Pietrovs, Caics, Egleskans, Ivanovs (libero).
Drugi mecz: Macedonia – Słowenia 2:3 (18:25, 25:18, 25:19, 16:25, 8:15)
Program pozostałych meczów
sobota: Słowenia – Łotwa (15), Polska – Macedonia (18)niedziela: Macedonia – Łotwa (15), Polska – Słowenia (18).