Efektowny finisz koszykarzy Biofarmu Basketu Poznań [ZDJĘCIA]

LUMAR
Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69
Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69 Grzegorz Dembiński
Koszykarze Biofarmu Basketu Poznań zrobili ważny krok na drodze do pozostania w pierwszej lidze. Podopieczni trenera Przemysława Szurka pokonali w pierwszym meczu fazy play-out Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69 (15:18, 15:19, 20:16, 24:16). W niedzielę o godz. 17 drugi pojedynek poznańsko-wrocławski. O utrzymanie gra toczy się do trzech zwycięstw.

Poznaniacy dobrze rozpoczęli spotkanie. Po pięciu minutach było 13:7 dla gospodarzy, ale potem systematycznie przewagę zdobywali koszykarze z Wrocławia bardzo dobrze kierowani przez Norberta Kulona, który z powodzeniem występuje w barwach Śląska w Tauron Basket Lidze.

Wydawało się, że zespół Tomasza Jankowskiego nie da sobie wydrzeć zwycięstwa, tym bardziej, że w pierwszej połowie słabo spisywali się najbardziej doświadczeni gracze w Biofarmie – Adam Metelski, Tomasz Smorawiński i Michał Szydłowski. Na szczęście Metelski i Smorawiński w drugiej odsłonie zagrali znacznie lepiej, a ten pierwszy wręcz rewelacyjnie. Przez pierwsze 20 minut zdobył dwa punkty z rzutów wolnych, a w drugich 20 minutach aż 17. Bardzo dobrze spisywali się także w poznańskim zespole Piotr Wieloch i Mateusz Bręk.

W 37. minucie po rzucie Smorawińskiego był remis 62:62, a kilkadziesiąt sekund później Wieloch wyprowadził swój zespół na prowadzenie 68:66, którego po znakomitej i emocjonującej końcówce już nie oddał do ostatniej syreny

Drugi mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17 w hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo w Poznaniu.

Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69 (15:18, 15:19, 20:16, 24:16)
Biofarm Basket:
Metelski 19, Wieloch 18 (1x3), Bręk 17 (2x3), Kurpisz 5 (1x3), Smorawiński 5 (1x3), Szydłowski 4, Szymczak 3, Stankowski 2, Fiszer 1, Frąckowiak 0.
Śląsk: Norbert Kulon 18 (3x3), Jakubiak 17 3X3), Mróz 11, Krakowczyk 8, Maksym Kulon 6, Czyżnielewski 4, Wnętrzak 3, Hajnsz 2, Gworek 0, Musiał 0, Wilczek 0.