Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2014. Przyroda: dlaczego motyl jest owadem? [ZDJĘCIA]

KS
Egzamin gimnazjalny 2014. Dzisiaj matematyka i przyroda
Egzamin gimnazjalny 2014. Dzisiaj matematyka i przyroda Paweł Miecznik
Gimnazjaliści już po egzaminie z przyrody. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie: dlaczego motyl jest owadem i czego nie można wyczytać z tablicy Mendelejewa. Musieli też wykazać się znajomością gór, zaznaczonych na mapie świata. Egzamin gimnazjalny 2014 z przyrody i z matematyki rozwiązywać będzie ponad 36 tysięcy wielkopolskich gimnazjalistów. 24 kwietnia o godzinie 9 przystąpili do testu gimnazjalnego z przyrody, a o godzinie 11 - do testu z matematyki.

Tutaj znajdziesz część MATEMATYCZNĄ:

Ania Pałka z Gimnazjum nr 50 w Poznaniu jest zadowolona z odpowiedzi jakie udzieliła, ale przyznaje, że egzamin z przyrody był trudny. - Był rysunek motyla i pytanie: dlaczego motyl jest owadem? To trochę tak, jak to zadanie z aksolotlem w zeszłym roku - można na tym polec. Z chemii był tablica pierwiastków i trzeba było napisać, czego się z niej nie da wyczytać...

Ola Hemmerling mówi, że z geografii był fajne zadania. - Na mapie świata był zaznacone góry, m.in. Himalaje i Andy. Zadanie polegało na podaniu nazw tych gór, które leżą przy południkach. Było też zadania dotyczące gór świętokrzyskich i wyżyny krakowsko-częstochowskiej i jej walorów turystycznych.

Zobacz: Egzamin gimnazjalny 2014. Przyroda: walory jury krakowsko-częstochowskiej

Było też zadanie ze skalą. Trzeba było obliczyć odległość między miejscowościami na mapie w skali 1:2500 000m skoro ta sama odległość na mapie 1: 5000 000 wynosi 1 centymetr. To proste, prawda?

Egzamin gimnazjalny z przyrody trwał 60 minut. Przez ten czas uczniowie zmagać się będą z zadaniami z biologii, chemii, geografii i fizyki. Test składał się z około 20 zadań zamkniętych, w których gimnazjalista zaznaczał prawidłową odpowiedź spośród podanych.

Zobacz:

O godzinie 11, rozpocznie się egzamin gimnazjalny z matematyki. Na rozwiązanie ponad 20 zadań, gimnazjaliści będą mieli 90 minut. Cześć zadań będzie miała formę zamkniętą, cześć otwartą - tam uczniowie muszą napisać obliczenia.

Egzamin gimnazjalny 2014 z matematyki i przyrody. To zdaniem uczniów najtrudniejsze testy

25 kwietnia 2014 - to ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych. Tego dnia uczniowie sprawdzą swoje umiejętności językowe.
Język angielski wybrało 82 procent gimnazjalistów (z czego 68 procent poziom rozszerzony). Z kolei język niemiecki zdawać będzie 17 procent uczniów (z czego 10 procent rozszerzony). Język hiszpański wybrało 58 osób, francuski - 145 osoby, rosyjski - 213 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski