Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2018: Są wstępne wyniki. Jak poszło gimnazjalistom z Wielkopolski? Problem jest z liczeniem i chronologią

Mikołaj Woźniak
Mikołaj Woźniak
Egzamin gimnazjalny uczniowie pisali w 2018 roku od 18 do 21 kwietnia.
Egzamin gimnazjalny uczniowie pisali w 2018 roku od 18 do 21 kwietnia. Waldemar Wylegalski
Najlepiej poszły języki: polski, angielski i francuski. Gimnazjaliści mieli jednak problemy z matematyką, czy językiem niemieckim. W piątek poznaliśmy wstępne procentowe wyniki egzaminów gimnazjalnych w Wielkopolsce, a uczniowie dowiedzieli się, jak dokładnie im się powiodło.

Dostęp do platformy OKE w Poznaniu, na której można było sprawdzić swoje dokładne wyniki, gimnazjaliści otrzymali w piątek o północy. Wystarczyło wejść na wskazaną stronę, zalogować się hasłem otrzymanym w szkole i już było wiadomo, co udało się osiągnąć w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym.

Czytaj też: Niebezpieczna bakteria znaleziona w parówkach

Również w piątek poznaliśmy statystyki dotyczące wyników w Wielkopolsce. Do egzaminu przystąpiło nieco ponad 32,5 tysiąca uczniów gimnazjów. Możemy wstępnie określić, co poszło im najlepiej, a z czym mieli problemy.

Najlepiej uczniowie poradzili sobie z językami - polskim, angielskim, czy francuskim. Z języka angielskiego gimnazjaliści w Wielkopolsce uzyskali średnio 66,5 proc. punktów możliwych do zdobycia. Z polskiego średni wynik to około 66 proc. Procentowo bardzo dobrze prezentuje się także francuski, ale w skali województwa zdawało go... 88 osób na poziomie podstawowym. Niemniej uzyskały one średnio 75 proc. możliwych punktów.

Sprawdź: Festiwal Bajek w Poznaniu: Parada bajkowych postaci przeszła przez miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

Problemy zaczęły się przy części historycznej i ścisłej egzaminu gimnazjalnego.

Z historii uczniowie zdobywali średnio 58 proc. punktów. Analiza OKE w Poznaniu wskazuje, że największą trudność sprawiło im zadanie związane z analizą tekstu i uporządkowaniem chronologicznym.

Z części przyrodniczej średni wynik, to 55 proc., a z matematyki - około 50 proc. Z tej pierwszej największy problem sprawiło zadanie związane z nazywaniem mas powietrza, a z drugiej - z argumentacją matematyczną. Analiza wskazała, że umiejętność tę opanowało... 5 proc. uczniów.

Zobacz też:

Nauczyciel płakał, jak poprawiał. Zobacz najlepsze teksty uc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski