MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2019: Historia i WOS ODPOWIEDZI ZADANIA ARKUSZE CKE CO BYŁO NA EGZAMINIE? Część humanistyczna test z 10 KWIETNIA

Katarzyna Sklepik
Zobacz kolejną stronę arkusza i odpowiedzi ---->
Zobacz kolejną stronę arkusza i odpowiedzi ---->CKE
Historia i WOS to pierwszy test, z którym musieli zmierzyć się uczniowie przystępujący do egzaminu gimnazjalnego 2019. Zaczął się on w środę 10 kwietnia o godzinie 9.00 Tegoroczny sprawdzian jest wyjątkowy, gdyż przeprowadzany w cieniu strajku nauczycieli. Oczywiście, jak zawsze będziemy mieli dla Was arkusze CKE oraz odpowiedzi przygotowane przez nauczycieli i wykładowców akademickich. 11 kwietnia publikujemy arkusze i rozwiązania zadań z przyrody i matematyki (linki w treście tego artykułu), a 12 kwietnia - rozwiązania zadań z języków obcych.

Egzamin gimnazjalny 2019 tradycyjnie rozpoczyna część humanistyczna. Na pierwszy ogień idzie historia i WOS. Początek testu w środę 9 kwietnia o godzinie 9.00. Uczniowie na jego rozwiązanie będą mieli 60 minut. Wiemy już, co było na egzaminie.

SPRAWDŹ TEŻ: EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI: Arkusz CKE, rozwiązania zadań. Co było na egzaminie z matematyki? (16.04.2019)

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI. Arkusze CKE, rozwiązania zadań z j. polskiego (15.04.2019)

- Najtrudniejsze było pytanie z WOS-u, które dotyczyło tego, jakie obowiązki ma obywatel. Było zadanie, w którym były cztery teksty i musieliśmy wskazać, który z nich jest obowiązkiem obywatela. To było dla mnie najtrudniejsze, ale reszta była bardzo łatwa, może dlatego, że umiem historię - mówi Bartosz z klasy G3B w poznańskim "Marcinku".

Uczniowie wiedzieli, że na arkuszu czekać będzie około 25 pytań zamkniętych do rozwiązania na podstawie tekstów źródłowych, map, taśm chronologicznych, tablic genealogicznych, zdjęć, diagramów oraz oczywiście wiedzy zdobytej na lekcjach historii i WOS-u.

Zobacz kolejną stronę arkusza i odpowiedzi ---->

Egzamin gimnazjalny 2019: Historia i WOS ODPOWIEDZI ZADANIA ...

Po teście z historii i wiedzy o społeczeństwie, na uczniów czekać będzie sprawdzenie wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Ta część egzaminu rozpocznie się o godzinie 11.00.

Pamiętajcie, że CKE - aby zapobiec ściąganiu - na egzamin gimnazjalny przygotowuje arkusze w kilku wersjach. Różnią się one kolejnością pytań i odpowiedzi. Zadania są oczywiście takie same.

Zobacz też: Egzaminy gimnazjalne 2019: Czy nauczyciele zasiądą w komisjach egzaminacyjnych w czasie strajku? Gdzie nie odbędą się egzaminy?

Do egzaminu gimnazjalnego w 2019 roku powinno przystąpić około 350 tys. uczniów. Wszyscy oni muszą pojawić się w szkołach nawet, jeśli test miałby się tam nie odbyć z powodu strajku nauczycieli.

Egzamin gimnazjalny 2019 - terminy

Część humanistyczna - 10 kwietnia (środa)

  • Historia i WOS - godz. 9.00
  • Język polski - godz. 11.00

Część matematyczno-przyrodnicza - 11 kwietnia (czwartek)

Kto to jest dreś lub szur? Korzystasz z promki? Zdarza ci się kisnąć? Sprawdź, co oznaczają słowa, którymi na co dzień posługuje się młodzież! Oto propozycje do Młodzieżowego słowa roku - plebiscytu organizowanego przez PWN.Przejdź do kolejnego slajdu ------>ZOBACZ TAKŻE:* 7 najczęściej popełnianych błędów w internecie. Też je popełniasz?* Polscy uczniowie piszą klasówki, a nauczyciele... płaczą. Oto hity szkolnych sprawdzianów!

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Zobacz też: Egzamin gimnazjalny z historii i WOS-u - co było na teście?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski