Egzamin gimnazjalny 2019 PRZYRODA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, TEST] Co było na części matematyczno-przyrodniczej? [11.04.19]

Katarzyna Sklepik
Zobacz kolejną stronę arkusza i odpowiedzi ---->CKE
Przyroda - mamy odpowiedzi na pytania z egzaminu gimnazjalnego z przyrody (a także oryginalne arkusze CKE)! EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019 w czwartek 11 kwietnia składał się dwóch części: przyrody i matematyki. Przyroda to przedmiot, na który składa się kilka przedmiotów. Na rozwiązanie zadań z biologii, chemii, fizyki i geografii gimnazjaliści mieli 60 minut. Egzamin gimnazjalny z przyrody rozpoczął się o godz. 9.00. U nas już od godziny 12.00 znaleźć można ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE. Co było na egzaminie gimnazjalnym z przyrody? Sprawdź! Na naszej stronie publikujemy, co było na czwartkowym teście z części matematyczno-przyrodniczej. Zobacz też komentarze gimnazjalistów. W artykule znajdziesz też linki do rozwiązań i arkuszy CKE dla języka polskiego, historii, WOS i matematyki. 12 kwietnia na stronie znajdziesz zadania i rozwiązania zadań dla egzaminów gimnazjalnych z języków obcych. W tym tekście i galerii - rozwiązania zadań z przyrody.

W czwartek, 11 kwietnia o godzinie 9 rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019 z przyrody. Na rozwiązanie zadań zamkniętych uczniowie mieli 60 minut. Zadania w tym teście były oparte na tekstach i informacjach z chemii, biologii, geografii, fizyki.

SPRAWDŹ TEŻ: EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI: Arkusz CKE, rozwiązania zadań. Co było na egzaminie z matematyki? (16.04.2019)

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI. Arkusze CKE, rozwiązania zadań z j. polskiego (15.04.2019)

Egzamin gimnazjalny z przyrody 2019. Czy był trudny?

Mamy już pierwsze komentarze po egzaminie. Uczniowie twierdzą, że w tym roku najtrudniejsze były zadania z chemii, a geografia nie sprawiła im większych trudności.

- Trochę mnie zasmuciło to, że było dużo chemii, bo na próbnych testach tych przedmiotów było bardziej po równo. Było też dużo takich zadań, że trzeba było się domyślać. Jak ktoś się nie przygotowywał, to na pewno dobrze mu nie poszło - mówi Martyna z klasy 3E Gimnazjum nr 33 w Poznaniu.

Egzamin gimnazjalny 2019 PRZYRODA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ...

W jednym z zadań trzeba było obliczyć, ile czasu danej osobie zajmie wejście na wskazaną górę, a także w jakiej odległości od wskazanego domu znajduje się burza.

- Nie był to trudny test. Uważam, że najłatwiejsza była geografia i fizyka. Z chemią jednak było dużo gorzej - dodaje Wanessa z klasy 3A1.

Egzamin gimnazjalny z przyrody. Jakie były zadania?

Zadania z przedmiotów przyrodniczych mają wyłącznie formę zamkniętą, są zróżnicowane pod względem sprawdzanych wiadomości i umiejętności, poziomu trudności, a także sposobu udzielania odpowiedzi. Mogą występować pojedynczo lub w wiązkach tematycznych.

Egzamin gimnazjalny z przyrody. Zobacz, jak poszedł uczniom z Poznania:

Dla każdego zadania podano najważniejsze wymagania ogólne i szczegółowe, do których to zadanie się odnosi, oraz rozwiązanie. Pewne umiejętności złożone, np. dotyczące metodyki badań przyrodniczych, zapisane są tylko w wymaganiach ogólnych. Zadania, które sprawdzają te umiejętności, mogą też odwoływać się do kilku wymagań szczegółowych - informuje CKE.

Sprawdź też odpowiedzi z innych przedmiotów:
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019: MATEMATYKA [ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ZADANIA, ARKUSZE CKE, 11.04.19]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019: Matematyka - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZAN...

Egzamin gimnazjalny 2019: Język polski - PYTANIA ODPOWIEDZI ...

Egzamin gimnazjalny 2019: Historia i WOS ODPOWIEDZI ZADANIA ...

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019: JĘZYK NIEMIECKI - ROZSZERZENIE [ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, 12.04.19]

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpoczął się 10 kwietnia testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody i języków obcych. Każdy egzamin ma formę pisemną.

ZOBACZ TEŻ: EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019 - terminy, daty. Sprawdź, kiedy jest egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż tego egzaminu nie można nie zdać.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniowie poznają na koniec roku szkolnego.

Zobacz też:

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Egzaminy gimnazjalne 2019 - Harmonogram:

1. część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa)

  • historia i wiedza o społeczeństwie – godz. 9.00
  • język polski – godz. 11.00

2. część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)

  • przyroda – godz. 9.00
  • matematyka – godz. 11.00

3. język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

  • poziom podstawowy – godz. 9.00
  • poziom rozszerzony – godz. 11.00

Sprawdź też:

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

oczywiście że kod genetyczny można zmodyfikować

G
Gość

W zadaniu 5. części przyrodniczej prawidłowa odpowiedź to B, a nie D, gdyż kod genetyczny jest niezmienny

N
Nicość

Błędy w kilku zadaniach

z
załamana

Na Waszej stronie jest wiele podanych nieprawidłowych odpowiedzi z różnych testòw. Czy osoby, które podawały odpowiedzi też walczą o podwyżki?

u
uczeń

W zadaniu 20 Egzaminu z przedmiotów przyrodniczych prawidłowa odpowiedź to D a nie B bo wykres się przesunie

B
Berg

W zadaniu 16 Egzaminu z przedmiotów przyrodniczych prawidłowa odpowiedź to C, a nie D

Dodaj ogłoszenie