EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 JĘZYK ANGIELSKI ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA. Co było na egzaminie z angielskiego 17 kwietnia 2019? Sprawdź!

Katarzyna Sklepik
UWAGA: CKE, aby zapobiec ściąganiu, przygotowuje kilka wersji arkuszy egzaminacyjnych. Różnią się one kolejnością pytań i odpowiedzi, dlatego numery zadań w prezentowanym teście mogą być inne niż w tym, który rozwiązywaliście. Zobacz kolejną stronę arkusza i odpowiedzi z języka angielskiego ----->CKE
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019: JĘZYK ANGIELSKI to trzeci z testów, z którym zmierzyli się uczniowie ósmych klas, o ile jako język obcy wybrali właśnie angielski. Egzamin z języka angielskiego rozpoczął się w środę, 17 kwietnia o godz. 9.00 i trwał 90 minut. Tutaj znajdziecie klucz prawidłowych ODPOWIEDZI oraz ARKUSZE CKE z zadaniami z angielskiego. Co było na egzaminie z języka angielskiego 17.04.2019? Jak test z angielskiego oceniają uczniowie? Sprawdź! Przypominamy, że egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i musi do niego przystąpić każdy uczeń, który kończy naukę w ósmej klasie szkoły podstawowej. Wynik osiągnięty na egzaminie ósmoklasisty ma wpływ na rekrutację do szkoły średniej.

UWAGA UCZNIOWIE: Centralna Komisja Edukacyjna, aby zapobiec ściąganiu, przygotowuje kilka wersji arkuszy egzaminacyjnych. Różnią się one kolejnością pytań i odpowiedzi, dlatego numery zadań w prezentowanym teście mogą być inne niż w tym, który rozwiązywaliście. Pamiętajcie, że inna jest jednak tylko kolejność, a nie treść.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 JĘZYK ANGIELSKI ODPOWIEDZI, ROZWIĄ...

Po egzaminach ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki, które uczniowie zdawali w dwóch pierwszych dniach (15 i 16 kwietnia), w środę, 17 kwietnia czekał ich test z języka obcego. Uczeń wybierał ten język obcy, którego uczy się w szkole. Może to być: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski, ukraiński lub włoski.

Egzamin ósmoklasisty 2019: Co było na teście z angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego rozpoczął się w środę, 17 kwietnia o godz. 9 i trwał 90 minut. Na egzaminie uczeń mógł mieć tylko długopis lub pióro piszące na czarno. W trakcie rozwiązywania zadań nie mógł korzystać ze słownika.

- Egzamin z języka angielskiego był bardzo łatwy. Mieliśmy m.in. napisać e-mail do znajomego w Anglii, że jedziemy w góry. Liczę na 80-90 procent - usłyszeliśmy po środowym egzaminie od uczniów w Poznaniu.

Jak egzamin z angielskiego poszedł innym uczniom?

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 JĘZYK POLSKI: ODPOWIEDZI, ARKUSZE....

Egzamin ósmoklasisty 2019: MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Rozwiązani...

Egzamin ósmoklasisty 2019: Język angielski - jak wyglądał?

W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎

Egzamin ósmoklasisty powrócił na skutek reformy systemu edukacji, która zlikwidowała gimnazja i przywróciła 8-klasowe szkoły podstawowe. Egzamin ósmoklasisty jest testem sprawdzającym wiedzę uczniów na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy - musi do niego przystąpić każdy uczeń kończący naukę w ósmej klasie. Wynik będzie miał wpływ na rekrutację do szkoły średniej.

ZOBACZ TEŻ: EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019: JĘZYK NIEMIECKI [ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, ZADANIA, PYTANIA, 17.04.2019]

Egzamin ósmoklasisty 2019 składa się w sumie z trzech testów:

  • z języka polskiego,
  • matematyki
  • wybranego języka obcego.

Rok szkolny 2018/2019 to pierwszy, gdy uczniowie piszą takie egzaminy w zreformowanej ośmioletniej szkole podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego - Zobacz, jak poszedł uczniom:

Egzamin ósmoklasisty 2019 - Harmonogram:

  • język polski, 15 kwietnia (poniedziałek), godzina 9
  • matematyka, 16 kwietnia (wtorek), godzina 9
  • język obcy, nowożytny (angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski, ukraiński lub włoski), 17 kwietnia (środa), godzina 9

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

By ukończyć szkołę podstawową, do egzaminu musi przystąpić każdy ósmoklasista. Tego egzaminu nie można nie zdać - Centralna Komisja Egzaminacyjna nie określiła minimalnego progu punktów, jaki trzeba z niego uzyskać. Do egzaminu trzeba po prostu przystąpić. Jego wynik będzie mieć znaczenie podczas rekrutacji do szkoły średniej. Im wyższy wynik z egzaminu, tym większe szanse na to, że uczeń dostanie się do wymarzonego liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej.

Sprawdź też: EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 - terminy, daty. Sprawdź, kiedy jest egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego

Jeśli uczeń z przyczyn losowych nie będzie mógł do nich przystąpić w pierwszym terminie, będzie mógł to zrobić w czerwcu - w terminie dodatkowym:

Dodatkowe terminy egzaminów ósmoklasistów:

  • język polski, 3 czerwca, godzina 11
  • matematyka, 4 czerwca, godzina 11
  • język obcy nowożytny, 5 czerwca, godzina 11

Egzamin ósmoklasisty 2019 - kiedy będą znane wyniki?

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca 2019 roku.

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. ‎

Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎

- Na przykład uczeń, który z języka polskiego uzyskał 78% punktów możliwych do zdobycia ‎‎(wynik procentowy), dowie się z zaświadczenia, że wynik taki sam lub niższy uzyskało ‎‎73% wszystkich zdających (wynik centylowy), co oznacza, że wynik wyższy uzyskało ‎‎27% zdających. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami ‎uczniów w całym kraju. - wyjaśnia Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.‎

Zobacz też:

Nauczyciele - najlepsze memy i demotywatory, które bawią nie...

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zadanie 1.1 macie źle oni tam napisali że idą kupić szafkę na książki a nie biurko

G
Gość

jaka byla maksymalna ilosc punktów

G
Gość
, Minna Mickiewicz:

Czy jak w 13.1 napisałam "She is INTERESTING IN LEARNING" zamiast "She is INTERESTED IN LEARNING

, Gość:

to błąd

I to taki dość spory

G
Gość

Czy w zadaniu 6.1 może być open the books, zamiast open your books?

I w zadaniu 10.2 może być twórcą, zamiast autorem?

G
Gość
, Gość:

a jak w 10.2 napisało się scenarzysta to też dobrze?

Też tak napisałam ,mama nadzieję, że dobrze

G
Gość
, Minna Mickiewicz:

Czy jak w 13.1 napisałam "She is INTERESTING IN LEARNING" zamiast "She is INTERESTED IN LEARNING

to błąd

M
Minna Mickiewicz

Czy jak w 13.1 napisałam "She is INTERESTING IN LEARNING" zamiast "She is INTERESTED IN LEARNING

G
Gość

W zadaniu 3 w ostatnim jest błąd. Powinno być test new game

G
Gość

a jak w 10.2 napisało się scenarzysta to też dobrze?

Dodaj ogłoszenie