Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 za nami. Jak poszło uczniom na polskim, matematyce i językach obcych?

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Egzamin ósmoklasisty w 2020 roku odbył się w czerwcu. Przez trzy dni mieli rozwiązać trzy testy - z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wyniki uczniowie poznają 31 lipca.
Egzamin ósmoklasisty w 2020 roku odbył się w czerwcu. Przez trzy dni mieli rozwiązać trzy testy - z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wyniki uczniowie poznają 31 lipca. Waldemar Wylegalski
Egzamin ósmoklasisty w 2020 roku wyjątkowo przeprowadzony był w czerwcu. Testy z języka polskiego, matematyki i języków obcych rozwiązywało 347.700 uczniów w całym kraju. Jesteś jednym z nich? Mamy dla ciebie przykładowe odpowiedzi do wszystkich arkuszy.

W dniach 16-18 czerwca uczniowie ósmych klas szkół podstawowych zdawali obowiązkowy egzamin na zakończenie szkoły. Jego wyniki mają wpływ na wybór szkoły średniej. Jak informuje Urząd Miasta Poznania, dyrektorzy poznańskich szkół średnich dołożyli wszelkich starań, by przeprowadzić egzaminy możliwie jak najbardziej bezpiecznie. Placówki wyposażono w środki do dezynfekcji - w tym dozowniki, z których mógł skorzystać każdy uczeń. W szkołach, w których odbywały się egzaminy, zadbano o odpowiednie rozstawienie ławek (pomiędzy zdającymi musiał być zachowany 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku). Młodzież została uprzedzona o konieczności zachowywania dystansu, nakładania maseczek czy wyposażenia się we własne przybory.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego rozpoczął się 16 czerwca 2020 roku o godzinie 9. Zobacz też jak wyglądał egzamin ósmoklasisty w 2020 roku Egzamin ósmoklasisty: Język POLSKI 2020 - ODPOWIEDZI, zadania i pytania z arkusza. Sprawdź, co było na egzaminie 16 czerwca!

Egzaminy ósmoklasisty 2020 rozpoczęte: Uczniowie przystąpili...

Absolwenci podstawówek wyniki poznają 31 lipca 2020 roku. W tym czasie mogą sprawdzić przykładowe odpowiedzi od naszych ekspertów.

Egzamin ósmoklasisty 2020: zobacz arkusze i odpowiedzi

Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty 2020: zobacz arkusze i odpowiedzi

Trwa głosowanie...

Ósmoklasisto, jak ci poszło na egzaminach?

Głos Wielkopolski

Po egzaminie z języka polskiego, ósmoklasiści stwierdzili, że zadania nie były trudne, ale było ich dużo. Niektórzy z nich sugerowali, że na ponad 20 zadań, 120 minut to za mało. Cieszyli się, że nie było rozprawki, podobały im się teksty, nad którymi musieli pracować, a w szczególności zestaw zadań dotyczący "Qou Vadis" Henryka Sienkiewicza.

- Dobrze mi poszło - tak po egzaminie z matematyki mówili uczniowie klas ósmych. 100 minut wystarczyło, by rozwiązać 15 zadań.

Trzeciego dnia egzaminów, ósmoklasiści sprawdzali swoje umiejętności językowe. Głównie z angielskiego i niemieckiego. - Ale proste zadania - cieszyli się uczniowie tuż po egzaminie z angielskiego. Ci, którzy wychodzili z egzaminu z języka niemieckiego, mówili najczęściej "nie było tak źle".

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca 2020 roku. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Ranking najlepszych liceów w Polsce opublikował „Newsweek”. Przy opracowaniu rankingu wzięto pod uwagę nie tylko wyniki matur, liczbę olimpijczyków i języków znajdujących się w ofercie szkoły, ale także wysokość wskaźnika EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który określa, jaki wkład w rozwój, zdobytą wiedzę przez ucznia miała szkoła. Zobacz, które LO z Poznania okazały się najlepsze ---->

Najlepsze licea w Poznaniu 2020 - zobacz ranking "Newsweeka"

Egzamin ósmoklasisty 2019: zobacz arkusze i odpowiedzi

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski