Elana Toruń - Lech II Poznań 2:4: Rezerwy Kolejorza strzelają cztery gole i wygrywają w Toruniu! Krzysztof Kołodziej nie pomógł Elanie

Dawid Dobrasz
Rezerwy Lecha Poznań wygrywają drugi raz z rzędu wyjeździe z Elaną Toruń, która jest jednym z głównych kandydatów do awansu z II ligi. Waldemar Wylegalski
Rezerwy Lecha Poznań po bardzo dobrym meczu pokonały na wyjeździe Elanę Toruń 4:2. Było to drugie z rzędu zwycięstwo ekipy Rafała Ulatowskiego, a wygrana dodatkowo może cieszyć, bo gospodarze są wymieniani w gronie faworytów do awansu z ligi. Dodatkowo nie pomógł im Krzysztof Kołodziej, który latem zamienił Wronki na Toruń.

Oba zespoły od początku chciały grać w piłkę, a pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili lechici. W 21. minucie w polu karnym faulowany był Eryk Kryg, który sam wymierzył sprawiedliwość i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, bo cztery minuty później mieliśmy kolejną jedenastkę tylko, że tym razem dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Kryszak i nie dał szans Miłoszowi Mleczce. Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie. W 35. minucie lechici przeprowadzili dobrą kombinacyjną akcję, którą udanie sfinalizował Filip Szymczak. Elana miała jeszcze świetną okazję do zdobycia gola wyrównującego, ale to rezerwy Kolejorza dość niespodziewanie schodziły na przerwę z prowadzeniem.

Sprawdź też:

W drugiej połowie podopieczni Rafała Ulatowskiego stworzyli kilka dogodnych sytuacji do stworzenia bramki i podwyższyli wynik w 62. minucie. Paweł Tupaj zagrał do Bartosza Bartkowiaka, a ten celnym uderzeniem pokonał bramkarza Elany. Gospodarze zdołali strzelić bramkę kontaktową w 82. minucie spotkania, ale cztery minuty później sędzia podyktował trzeci rzut karny w tym meczu, a drugi dla Kolejorza. Jedenastkę ponownie wykonywał Eryk Kryg, ale jego strzał obronił bramkarz. Dobitka Pawła Tupaja została zatrzymana na linii bramkowej przez jednego z obrońców, piłka ponownie spadła pod nogi Kryga, a ten już się nie pomylił i ustalił wynik meczu na 4:2.

Rezerwy Lecha po bardzo dobrym meczu pokonały Elanę Toruń i piłkarze Rafała Ulatowskiego w dobrych humorach wrócą do domu. Był to na pewno jeden z najlepszych meczów Kolejorza w tym sezonie w rozgrywkach II ligi.

Elana Toruń - Lech II Poznań 2:4 (1:2)

Bramki: Mateusz Kryszak 26' (rzut karny) - Eryk Kryg 22' (rzut karny), Filip Szymczak 39', Bartosz Bartkowiak 62'

Elana Toruń: Michał Nowak - Wojciech Onsorge, Jakub Świeciński, Patryk Urbański, Krzysztof Kołodziej, Dominik Kościelniak, Bartosz Boniecki, Mariusz Kryszak, Jan Andrzejewski, Dominik Sokół, Damian Lenkiewicz.

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko – Arkadiusz Kaczmarek (Karol Smajdor 76'), Grzegorz Wojtkowiak, Kacper Andrzejewski, Jakub Pawlicki – Tomasz Cywka, Eryk Kryg, Bartosz Bartkowiak – Tymoteusz Klupś (Jakub Karbownik 91'), Filip Szymczak (Oleksandr Yatsenko 80'), Paweł Tupaj (Tomasz Kaczmarek 89').

Rezerwowi: Łukasz Radliński, Bartłomiej Burman, Oleksandr Yatsenko, Maksymilian Tkocz, Jakub Białczyk, Karol Smajdor, Kacper Durda, Jakub Karbownik oraz Tomasz Kaczmarek