Elektrony opanowały Koziegłowy

  Elektrony opanowały Koziegłowy

  Anna Magel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mobilne centrum nauki Grupy Energa licznie odwiedzały przede wszystkim dzieci

  Mobilne centrum nauki Grupy Energa licznie odwiedzały przede wszystkim dzieci ©Planeta Energii

  Czy człowieka można porównać do elektrowni? Czy ładunki elektryczne to wynalazek współczesności i czy można żyć bez prądu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznało 2,7 tys. mieszkańców Koziegłów, którzy odwiedzili mobilne centrum nauki „Planeta Energii” na parkingu przy ul. Piłsudskiego.
  Mobilne centrum nauki Grupy Energa licznie odwiedzały przede wszystkim dzieci

  Mobilne centrum nauki Grupy Energa licznie odwiedzały przede wszystkim dzieci ©Planeta Energii

  Wizyta interaktywnego miasteczka była nagrodą dla uczniów z klasy II e i Anny Sęczkowskiej ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” za zwycięstwo w VI edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Planeta Energii. To dzięki nim mieszkańcy Koziegłów mogli skorzystać z energetycznych atrakcji edukacyjnego miasteczka Grupy Energa.

  - Inspiracją do udziału w konkursie była dla mnie rozmowa dwóch chłopców zasłyszana jakieś 15 lat temu.
  Dzieci opowiadały sobie o awarii prądu w ich domach. Z wypowiedzi wynikało, że ich wiedza na temat energii elektrycznej jest niepełna - mówi Anna Sęczkowska. - Kiedy dowiedziałam się o konkursie Planeta Energii przypomniałam sobie tę sytuację i pomyślałam, że to świetna okazja, żeby mieć realny wpływ na wiedzę dzieci o prądzie.

  Mobilne centrum nauki Grupy Energa licznie odwiedzały zarówno dzieci, jak i dorośli. Pierwszymi gośćmi byli uczniowie ze zwycięskiej klasy II e wraz z nauczycielką Anną Sęczkowską, którzy w towarzystwie profesora Volta i Energoludka uroczyście otworzyli miasteczko. Po wręczeniu nagród i dyplomów dzieci rozpoczęły swoją podróż po świecie energii elektrycznej.

  W Energobusie - kosmicznym laboratorium na kółkach - uczniowie mogli dowiedzieć się, że człowiek oraz wszystko, co nas otacza zbudowane jest z ładunków elektrycznych. Dowiedzieli się także dlaczego elektryzują się włosy oraz które materiały przewodzą prąd, a które są izolatorami.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo