TD (AIP)Zaktualizowano
W piątkowych meczach eliminacji Euro 2016 obyło się bez większych niespodzianek. Hiszpanie uporali się z Ukraińcami po golu Alvaro Moraty. Świadkami strzeleckiej kanonady byli z kolei kibice na Wembley. Anglia rozgromiła Litwę 4:0, a autor pierwszego trafienia, Wayne Rooney, zdobył 47. bramkę dla reprezentacji.

Tylko Sir Bobby Charlton (49.) i Gary Lineker (48.) wyprzedzają go na liście najskuteczniejszych Anglików w historii. Debiut-marzenie zaliczył też as Tottenhamu, Harry Kane. Już 80. sekund po wejściu na murawę strzelił debiutanckiego gola dla Synów Albionu.

Z najgorszej strony pokazali się za to znów kibice z Czarnogóry. Na początku meczu z Rosją bramkarz gości, Igor Akinfiejew, został trafiony racą rzuconą z trybun. Zawodnika zniesiono z murawy na noszach, spotkanie zostało przerwane na kilkadziesiąt minut. Po jego wznowieniu do przerwy utrzymuje się wynik bezbramkowy. W meczu Mołdawia - Szwecja zwycięstwo gościom zapewnił niezawodny Zlatan Ibrahimović. "Ibracadabra" pierwszą bramkę zdobył w kuriozalny sposób - bramkarz rywali przy wykopie... nastrzelił mu piłkę prosto na głowę, po czym wpadła do siatki. W końcówce postawił kropkę nad "i" skutecznie wykonanym rzutem karnym.

Wyniki:
Macedonia - Białoruś 1:2 (Trajkovski 9 - Kalaczew 43, Kornilienko 82); Słowacja - Luksemburg 3:0 (Nemec 10, Weiss 21, Pekarik 40); Hiszpania - Ukraina 1:0 (Morata 28); Anglia - Litwa 4:0 (Rooney 7, Welbeck 45, Sterling 58, Kane 73); Słowenia - San Marino 6:0 (Ilicić 10, Kampl 49, Struna 50, Novaković 52, Lazarević 73, Ilić 88); Szwajcaria - Estonia 3:0 (Schar 17, Xhaka 27, Seferović 80); Liechtenstein - Austria 0:5 (Harnik 14, Janko 16, Alaba 58, Junuzović 74, Arnautović 90); Mołdawia - Szwecja 0:2 (Ibrahimović 46, 84 z karnego); Czarnogóra - Rosja przerwany w drugiej minucie, po wznowieniu gry 0:0 do przerwy.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: Eliminacje Euro 2016: Anglia gromi Litwę, Rooney goni Linekera i Charltona [WYNIKI] - Polska Times