Jakub Niechciał
Burak Yilmaz katem Holendrów
Burak Yilmaz katem Holendrów Pool Reuters/Associated Press/East News
Turcja pokonała w Stambule Holandię 4:2 (2:0) w pierwszym meczu europejskich kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Bohaterem gospodarzy był autor hat-tricka Burak Yilmaz.

35-letni napastnika Lille OSC dwa razy trafił do siatki w pierwszej połowie. Najpierw strzelił celnie zza pola karnego (piłka odbiła się jeszcze od Matthijsa de Ligta). Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Hakan Calhanoglu z AC Milan. Holendrzy nie odpuszczali i udało im się zniwelować część strat, po bramkach Davy'ego Klaasena i Luuka de Jonga.

W 81. minucie po raz kolejny celnie strzelił jednak Yilmaz (tym razem z rzutu wolnego), kompletując tym samym hat-tricka. To były jego gole numer 25., 26. i 27. w drużynie narodowej. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Memphis Depay. Jego strzał obronił Ugurcan Cakir.

W grupie G kwalifikacji mundialu oprócz Turcji i Holandii o awans na mundial w Katarze walczyć będą także: Łotwa, Norwegia, Czarnogóra i Gibraltar.

Turcja - Holandia 4:2 (2:0)
Bramki: Burak Yilmaz (15, 34 z karnego, 81, Hakan Calhanoglu 46 - Davy Klaassen 75, Luuk de Jong 76