Enea AZS po siedmiu porażkach wreszcie wygrywa! Poznańskie koszykarki pokonały u siebie wyżej notowane Zagłębie. Derby w I lidze dla MUKS

Amerykanka Tiffany Brown zdobyła 23 punkty i była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS Poznań w niedzielnym meczu z Zagłębiem Sosnowiec Lukasz Gdak
Po siedmiu porażkach z rzędu wreszcie koszykarki Enei AZS Poznań odniosły zwycięstwo. Podopieczne Grzegorza Zielińskiego wygrały w niedzielę na własnym parkiecie z wyżej notowanym Zagłębiem Sosnowiec 93:73 i znów mogą myśleć o fazie play-off. Na razie po cichu, bo wciąż zajmują miejsce poza ósemką, ale najważniejsze, że udało poprawić się minorowe nastroje.

Nie było o to łatwo, bo po dwóch kwartach to przyjezdne były na plusie. W Zagłębiu rej wiodła Sydney Wallace, zdobywczyni 39 punktów. Sęk w tym, że sił na przeciwstawienie się akademiczkom wystarczyło jej tylko do połowy trzeciej kwarty. Wtedy to gospodynie wyszły na prowadzenie po akcji świetnie grającej Serbki Jovany Popović. Zagłębie jednak nie poddawało się i po trójce oraz kontrze Wallace odzyskało inicjatywę (54:58). Przez chwilę wróciły więc koszmary z poprzednich spotkań. Tym razem jednak Enea AZS znów się nie zacięła, tylko błyskawicznie wróciła na właściwe tory. Rzuty Tiffany Brown i Gmirce Davis zrobiły swoje. Tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty równo z syreną punkty zdobyła Marta Nowicka i znów na plusie były poznańskie koszykarki (61:60).

Ostatnia odsłona meczu była już popisem poznanianek. Skuteczność zza linii 6,75 m odzyskała Julia Adamowicz, a Amerykanki poczuły się już tak pewnie, że w ostatnich minutach wręcz bawiły się z rywalkami.

Na słowa uznania zasłużyła cała drużyna i mamy nadzieję, że zwyżkę formy akademiczki potwierdzą też w sobotnim meczu u siebie z Energą.

Energa Basket Liga Kobiet: Enea AZS Poznań – Zagłębie Sosnowiec 93:73 (15:19, 22:26, 24:15, 32:23)
Enea AZS: Brown 23, Popović 20, Davis 18, Adamowicz 17, Marciniak 7, Nowicka 5, Stefańczyk 2, Banaszak 1.
Zagłębie: Wallace 39, Toure 10, Jasnowska 9, Jasiulewicz 6, Vucković 4, Jarosz 3. Wojtala 2. Inne wyniki: GTK Gdynia – Energa Toruń 52:55, Ślęza Wrocław - Pszczółka Lublin 72:78.
I liga kobiet: Lider Swarzędz – MUKS Poznań 62:87, Najwięcej punktów dla Lidera: Żukowska 16, Wojdalska 11, a dla MUKS: Woźniak 23, Zięmborska 15. Pompax Tęcza Leszno – Widzew Łódź 75:64, Najwięcej punktów dla Tęczy: Walentowska 28 i Grabska 15.