Enea AZS Politechnika walczy o play-off i wyciąga wnioski po meczu z gigantem ligi. Enea Basket po pięciu porażkach z rzędu chce odpocząć

Weronika Piechowiak, podobnie jak Malina Piasecka, to jedna z koszykarek młodego pokolenia w Enei AZS Politechnice. Poznańskie talenty "zbierają" w tym sezonie minuty w ekstraklasie, by w przyszłości brać na siebie odpowiedzialność za wyniki akademiczek Robert Wozniak
Poznańskie drużyny mierzyły się w niedzielę z gigantami ligi, z liderem ekstraklasy koszykarek i rezerwami mistrza Polski w męskiej koszykówce, czyli Śląska Wrocław.

Enea AZS Politechnika Poznań przegrała z Eneą AZS Gorzów 66:89, choć do przerwy mecz był wyrównany i na przerwę obie drużyny schodziły przy stykowym wyniku. Z kolei koszykarze Enei Basket Poznań w niedzielny wieczór przegrali w I lidze piąte spotkanie z rzędu, ulegając na wyjeździe Śląskowi II Wrocław 58:74 (18:15, 10:21, 15:21, 15:17). Najwięcej punktów dla poznaniaków zdobył Bartosz Ciechociński (15). W stolicy Dolnego Śląska nie mogli wystąpić Marcin Tomaszewski i Patryk Stankowski, ale obaj dołączą prawdopodobnie do drużyny w kolejnym spotkaniu, zaplanowanym już w nowym roku.

Wracając do akademiczek to warto wspomnieć, że w pierwszej kwarcie napędziły one strachu gorzowiankom, prowadząc 25:16. –Pierwsza połowa dawała nadzieję na to, że możemy sprawić sensację. Po zmianie stron gorzowski zespół narzucił jednak swoje tempo. Czego nam zabrakło? Na pewno skuteczności – analizowała młoda rozgrywająca Enei AZS, Malina Piasecka.

Jej zdaniem środowe spotkanie o godz. 19 z Energą w Toruniu, to mecz o wyjątkowym znaczeniu dla poznanianek.

– Wiadomo, że walczymy o play-off i na razie zajmujemy siódme miejsce. Dla nas każde zwycięstwo jest na wagę złota. Spodziewam się zaciętego spotkania, tym bardziej, że nasz niedawny pojedynek z Energą w Poznaniu nie był dla nas łatwą wygraną – dodała18-letnia zawodniczka Enei AZS Politechniki.

Według niej poznańska młodzież ma w tym sezonie większe szanse pokazania się w ekstraklasie niż w poprzednich rozgrywkach.
– Przepis o przebywaniu na parkiecie młodzieżowca zrobił swoje. Trenerzy muszą nam zaufać w większym stopniu i na pewno dzięki temu spędzamy więcej minut na parkiecie – przekonywała Malina Piasecka.

Zapytaliśmy ją też o wrażenia z pierwszych miesięcy pracy z trenerem Wojciechem Szawarskim, który przez władze klubu ceniony jest zwłaszcza za profesjonalizm i komunikację z zespołem.

– Każdy trener, tak samo jak każdy człowiek jest inny. Moje spostrzeżenia są takie, że trener lubi mocną pracę na treningach, a przy tym jest rzeczowy i skrupulatny. Takie podejście zresztą bardzo mi odpowiada – zakończyła przyszłoroczna maturzystka w Szkole Gortata.