Enea AZS Politechnika zgodnie z planem wygrała z ostatnią drużyną EBLK. Kolejny świetny mecz Agnieszki Skobel

Serbka Jovana Popović w niedzielnym meczu zdobyła 16 punktów dla Enei AZS Politechniki Glos Wielkopolski
Zgodnie z planem koszykarki Enei AZS Politechniki pokonały w niedzielę ostatnią drużynę EBLK, MKS Pruszków. Poznańskie akademiczki tym samym zbliżyły się do play-off.

Wygrana ekipy Wojciech Szawarskiego nawet przez moment nie była zagrożona. Kolejne doskonałe spotkanie rozegrała w barwach poznańskiej drużyny jej kapitan, Agnieszka Skobel, zdobywając 20 „oczek”.

Siódmej porażki z rzędu doznali natomiast koszykarze Enei Basket Poznań. Beniaminek I ligi przegrał u siebie z trzecią ekipą rozgrywek, Dzikami Warszawa i znalazł się w poważnym kryzysie, ale trener i jednocześnie prezes klubu, Przemysław Szurek nie traci głowy.

– Jesteśmy w trudnym momencie, seria trwa, a kalendarz rozgrywek podsuwa nam samą czołówkę ligi. Nie zmienia to faktu, że trzy kwarty meczu z Dzikami, a szczególnie druga połowa, wygrana 33:26, daje nadzieję na lepsze jutro. Determinacja, z jaką chłopcy walczyli w drugiej połowie była tym, co chcielibyśmy widzieć prze 40 minut meczu, wówczas na pewno zejdziemy z uśmiechem na twarzy po zakończeniu spotkania. Jednocześnie duże podziękowania w kierunku kibiców, którzy tak licznie przybyli nas dopingować. Na tą chwilę jesteśmy w stanie odwdzięczyć się Wam walką i determinacją, mam nadzieję, że już niedługo damy Wam zwycięstwo – pocieszał się trener Enei Basket, Przemysław Szurek.

W kolejnym spotkaniu poznaniacy zmierzą się na wyjeździe z HydroTruckiem Radom, z którym wprawdzie u siebie przegrali po dogrywce, ale to nie zmienia faktu, że faworytem tego starcia będą radomianie.

W I lidze koszykarek mieliśmy z kolei podwójny bój na linii Kraków – Poznań. Lepiej z niego wyszły koszykarki MUKS, które wygrały u siebie z niepokonaną dotychczas Wisłą Kraków i zrównały się punktami z ekipą spod Wawelu. W drużynie wicelidera najlepiej spisały się Marta Dymała i Nicola Batura, ale i pozostałe zawodniczki stanęły na wysokości zadania.

Na tarczy wróciły natomiast do Poznania rezerwy Enei AZS, przegrywając w Krakowie z miejscową Koroną 54:67. Chluby poznaniankom nie przynoszą na pewno jedynie trzy punkty, zdobyte w I kwarcie. Wreszcie Lider Swarzędz uporał się na wyjeździe z Widzewem Łódź i awansował na piąte miejsce w tabeli.

EBLK: Enea AZS Politechnika Poznań – MKS Pruszków 94:81 (27:23, 21:17, 28:16, 18:25)
Enea AZS: Skobel 20, Piechowiak 17, Dodson 16, Popović 16, Sutton 7, Żukowska 5, Piasecka 4, Rogozińska 4, Rymarenko 3, D.Marciniak 2.
Najwięcej dla MKS: Parysek-Bochniak 20, M.Marciniak 14, Papiernik 10.
Inne wyniki: Basket Bydgoszcz –BC Polkowice 66:90, Polonia Warszawa – Polski Cukier AZS Lublin 77:72, Zagłębie Sosnowiec – Ślęza Wrocław 75:78, Enea Gorzów – Arka Gdynia 81:54.
I liga mężczyzn: Enea Basket Poznań – Dziki Warszawa 62:70 (10:24, 19:20, 14:12, 19:14)
Enea Basket: Dymała 21, Fraś 9, Nowicki 7, Fiszer 6, Tomaszewski 6, Wielechowski 4, Simon 3, Andrzejewski 3, Ciechociński 3.
Najwięcej dla Dzików: Czujkowski 18, Motel 16, Bartosz 15.
Inne wyniki: AZS AGH Kraków – Śląsk II Wrocław 63:59, Politechnika Opolska – SKS Starogard Gdański 97:92, Żak Koszalin – Turów Zgorzelec 94:84, Start II Lublin – Miasto Szkła Krosno 77:114, Polonia Bytom – HydroTruck Radom 67:93.
I liga koszykarek: Korona Kraków – Enea AZS II Poznań 67:54 (16:3, 21:10, 16:13, 14:28)
Najwięcej dla Enei AZS II: Koryzna 10,
Piasecka 8, Tomaszkiewicz 8.
Widzew Łódź – Lider Swarzędz 53:58 (14:14, 18:24, 10:9, 11:11)
Najwięcej dla Lidera: Wdowiuk 18, Pisera 12, Wojdalska 7, Polomariuk 7.
MUKS Poznań – Wisła Kraków 62:60 (12:14, 21:21, 17:11, 12:14)
Najwięcej dla MUKS: Dymała 21, Batura 17, Błaszczak 9.
Wyniki EBL: BM Stal Ostrów – Anwil Włocławek 71:68, Trefl Sopot – Czarni Słupsk 71:77, GTK Gliwice – Twarde Pierniki Toruń 90:85, Arka Gdynia – King Szczecin 88:102, Sokół Łańcut – Śląsk Wrocław 92:85, Zastal Zielona Góra – Legia Warszawa 90:106.