Enea AZS potrzebowała do awansu dogrywki

Kinga Woźniak zdobyła w niedzielnym meczu dla Enei AZS 22 punkty
Kinga Woźniak zdobyła w niedzielnym meczu dla Enei AZS 22 punkty Fot. Adrian Wykrota
Nie było niespodzianki w drugich meczach I rundy play-off. Poznańskie ekipy wygrały na wyjazdach i zameldowały się w kolejnej fazie. Pomarańczarnia pewnie wywalczyła awans, Enea AZS potrzebowała dogrywki.

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego już w pierwszej kwarcie wypracowały tak dużą przewagę, że odebrały rywalkom ochotę do walki. Nie powtórzyła się więc historia ze spotkania rundy zasadniczej w stolicy Dolnego Śląska, kiedy poznanianki przegrały po dogrywce.

W kolejnej rundzie najlepsza drużyna rundy zasadniczej zmierzy się z Grott Mobilis Pabianice lub Panattoni Europe Lider Pruszków. Rywala poznanianki poznają dopiero w środę.

Z kolei po wyrównanym meczu Enea AZS Poznań pokonała na wyjeździe koszykarki Karkonoszy Jelenia Góra 68:59. Akademiczki mimo dobrej pierwszej kwarty w kolejnych dwóch zanotowały przestój. Podczas tych dwudziestu minut zdobyły jedynie 15 punktów. Jak to ostatnio bywa u nich przełomowa okazała się ostatnia odsłona meczu. Na 38 sekund przed końcem po rzucie Darii Marciniak Enea AZS wyszła na prowadzenie. Natalia Korczyc dwoma celnymi rzutami osobistymi doprowadziła do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry dzięki „trójkom” Kingi Woźniak oraz Marty Nowickiej poznaniankom udało się odskoczyć na bezpieczny dystans i odnieść zwycięstwo. W kolejnym etapie Enea zmierzy się z SMS PZKosz Łomianki.

Wreszcie Tęcza nie zdołała wygrać w Wodzisławiu i decydujący mecz o byt w I lidze rozegra w sobotę w Lesznie.

I liga koszykarek: (o miejsca 1-8) Ślęza II Wrocław – Pomarańczarnia MUKS Poznań 61:79 (12:27, 18:21, 15:18, 16:13) Najwięcej dla MUKS: Szarzyńska 17, Miśkiewicz 14, Durak 13. Stan rywalizacji: 0:2.Karkonosze Jelenia Góra – Enea AZS Poznań 59:68 (16:18, 13:8, 14:7, 14:24, dogrywka 2:11) Najwięcej dla Enei: Woźniak 22, Marciniak 13, Pietraszek 8. Stan rywalizacji: 0:2. Pozostałe mecze: Chrobry Głuchołazy – ŁKS Łódź 41:71 (0:2), UKS Basket Aleksandrów – Korona Kraków 60:84 (0:2) , (play-out) Olimpia Wodzisław Śląski – X-Demon Tęcza Leszno 74:72 (22:16, 22:13, 18:14, 12:19) Najwięcej dla Tęczy: Wojdalska 32.