Enea Basket minimalnie lepsza w derbach od Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Poznańscy koszykarze umocnili się na pozycji lidera grupy II ligi

Tak koszykarze Enei Basket Poznań cieszyli się z wygranej nad lokalnym rywalem z pierwszej stolicy Polski Beata Brociek
W meczu II ligi koszykarzy Enea Basket Poznań pokonał Sklep Polski MKK Gniezno 86:83. Dzięki wygranej podopieczni Przemysława Szurka umocnili się na pozycji lidera grupy A. Poznaniacy ponieśli w tym sezonie tylko jedną porażkę.

Gospodarze przystąpili do tego meczu osłabieni dwoma zawodnikami pierwszej piątki (Dawid Bręk i Jakub Fiszer). Zawodnicy gości razili poznaniaków trójkami, w czym głównie celował Dariusz Dobrzycki. Enea Basket dużo lepszą skuteczność miał natomiast w rzutach za dwa punkty i po trzech kwartach prowadził 66:60.

W czwartej kwarcie lekką przewagę mieli miejscowi, ale 11 sekund przed końcem, przy remisie 83:83, wszystko jeszcze było możliwe.
Czas wziął wówczas trener Szurek, a gra przeniosła się na połowę drużyny przyjezdnej. Na 3,5 sekundy przed końcową syreną do kosza zza linii 6,75 m trafił Jakub Andrzejewskim i w ten sposób został bohaterem spotkania.

II liga koszykarzy: Enea Basket Poznań - Sklep Polski MKK Gniezno 86:83
Punkty dla Enei zdobyli: P. Stankowski 19, 2x3, 5 zb., J. Andrzejewski 16, 1x3, I. Maćkowiak 16, 4x3, J. Nowicki 15, 1x3, 8 zb., M. Wielechowski 11, 1x3, O. Szczepański 5, 5 zb., J. Jakubiak 2, J. Simon 2, 8 zb.,
Najwięcej punktów dla MKK zdobyli: D. Dobrzycki 26, 6x3, 7 zb., E. Rau 19, 3x3, J. Barański 14, 2x3, M. Szydłowski 9, 1x3, 6 zb.