Enea Energetyk obawiał się poważnej przeszkody. Poznańskie siatkarki znalazły jednak sposób na sosnowiczanki i dość pewnie pokonały je 3:0

Siatkarki Enei Energetyka w sobotnim meczu miały sporo powodów do świętowania udanych akcji Adam Jastrzębowski
Siatkarki Enei Energetyka przed przyjazdem Płomienia nie drżały ze strachu, ale na pewno liczyły się, że może spotkać je poważna przeszkoda. Tymczasem wygrały pewnie.

W pierwszym secie energetyczne dziewczyny szybko weszły na wysokie obroty i przypominały rozpędzoną, dobrze naoliwioną maszynę. Sosnowiczanki były bezradne i dopiero w drugiej partii spróbowały odzyskać rezon. Gra się w niej wyrównała, ale nie na tyle, by trener Marcin Patyk poczuł się zaniepokojony. W trzecim secie było już 19:16 i 25:19. Kiedy wydawało się, że zdobycie jednego punktu, to tylko formalność, nagle poznański zespół stracił koncentrację, a Płomień stwierdził z kolei, że chce się zerwać ze stryczka. Z opresji gospodynie wyprowadził autowy atak przyjezdnych. Ostatecznie Enea Energetyk wygrał 25:23, zgarnął całą pulę i awansował na pozycję wicelidera, bo Solna Wieliczka przegrała z niepokonaną w tym sezonie Stalą Mielec.

– To nie był nasz idealny mecz, bo ta gra momentami falowała. Ważne było jednak to, że w tych kluczowych momentach potrafiłyśmy „docisnąć”, wykorzystując fakt, że gramy u siebie i mamy za sobą wsparcie kibiców.

W I lidze siatkarzy blisko sprawienia sensacji byli zawodnicy Krispolu Września, którzy w czwartym secie wyjazdowego spotkania z KPS Siedlce prowadzili 2:1 w setach i 11:7. Niestety przegrali tę partię i tie-break i zamiast trzech punktów przywieźli do Wrześni jeden, a to oznacza, że wciąż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ze stratą trzech „oczek” do bezpiecznej lokaty.

W Tauron Lidze Energa MKS Kalisz dopiero dziś zagra z ostatnią w tabeli Legionovią.

Enea Energetyk Poznań – Płomień Sosnowiec 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)
Enea Energetyk: Molenda, Miechowicz, Pamuła, Urbanowicz, Laskowska, Stachowicz, Rafałko (libero) oraz Niwald, Plaga.
Inne wyniki: SMS PZPS Szczyrk – Nike Węgrów 0:3, Sokół Mogilno –BAS Białystok 0:3, LTS Legionovia – Wieżyca Stężyca 3:2, Stal Mielec – Solna Wieliczka 3:0, LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Karpaty Krosno 3:0, Częstochowianka – San -Pajda Jarosław 0:3.
Kolejność: 1. Stal Mielec 24 pkt, 2. Enea Energetyk 18, 3. Solna Wieliczka 17, 4. Płomień Sosnowiec 17.
I liga siatkarzy: KPS Siedlce – Krispol Września
3:2 (25:21, 15:25, 20:25, 25:22, 15:12)
Tauron Liga: Legionovia – Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godz. 20.30, relacja w Polsacie Sport) , Chemik Police – Roleski Tarnów 3:0, Radomka - Volley Wrocław 3:0, Uni Opole – Budowlani Łódź 2:3.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani