Enea Energetyk zrobił pierwszy krok do półfinału I ligi play-off. Poznańskie siatkarki zablokowały Częstochowiankę w hali UAM

W ataku środkowa Enei Energetyka Poznań, Klaudia Laskowska, która została wybrana MVP meczu z Częstochowianką (3:1) Piotr Rychert/lepszypoznan.pl
Zawodniczki Enei Energetyka Poznań pokonały w pierwszym meczu fazy play-off Częstochowiankę 3:1 i zrobiły krok w stronę półfinały I ligi.

– Myślę, że byłyśmy lepszą drużyną w bloku i czytaniu gry. Poza tym przegrana druga partia podziałała na nas jak płachta na byka – przyznała MVP meczu, Klaudia Laskowska.

Trudno nie przyznać jej racji, bo rzeczywiście początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu poznanianek, które w pierwszym secie przegrywały już 4:9. Potem nasze siatkarki wzięły się do roboty i dogoniły rywalki na finiszu. Wydawało się, że od tego momentu będzie grało im się łatwiej. Niestety w kolejnej odsłonie spotkania miejscowe za często psuły zagrywkę. Poza tym Martyna Szczepuła grała na bardzo słabym poziomie skuteczności.

Niektórzy przepowiadali już tie-break, tym bardziej, że w czwartym secie goście wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Dobra gra blokiem zapewniła jednak wygraną poznaniankom w czterech setach i pozwoliła zaoszczędzić im sił przed rewanżem w Częstochowie.

– Zrobimy wszystko, by rywalizację zakończyć w pierwszym spotkaniu, ale jeśli dojdzie do trzeciej konfrontacji, to też na pewno nie spuścimy głów – mówił trener Enei Energetyka, Marcin Patyk.

I liga siatkarek: (pierwszy mecz play-off) Enea Energetyk Poznań – Częstochowianka 3:1 (25:23, 16:25, 25:20, 25:22)
Enea Energetyk: Laskowska, Regulska, Plaga, Fojucik, Szczepuła, Gorzkiewicz, Rafałko (libero) oraz W.Pisarska, Niwald.
Inne wyniki: Karpaty Krosno – PWSZ Tarnów 0:3, San-Pajda Jarosław – Stal Mielec 2:3, Płomień Sosnowiec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1.
I liga siatkarzy: BBTS Bielsko-Biała – Krispol Września 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:20)
W I rundzie play-off wrześnianie zmierzą się z drugą drużyną rundy zasadniczej, czyli z MKS Będzin.
Tauron Liga siatkarek: (o miejsca 9-10, dwumecz) Volley Wrocław – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:14, 29:27, 25:14)