Energa MKS Kalisz przegrała w Legionowie w kolejnym meczu PGNiG Superligi. To bardzo przykra niespodzianka

MAC, LUMAR
Marek Szpera (22) zdobył w Legionowie sześć goli dla Energi MKS Kalisz
Marek Szpera (22) zdobył w Legionowie sześć goli dla Energi MKS Kalisz Andrzej Kurzyński
Nie popisali się w Wielką Sobotę piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz, którzy w spotkaniu przedostatniej 29. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi niespodziewanie przegrali na wyjeździe ze znacznie niżej notowanym zespołem KPR Legionowo 24:29. Wobec zwycięstwa Gwardii Opole w Lubinie, porażka kaliszan oznacza, że zespół trenera Pawła Ruska stracił praktycznie szanse na trzecią pozycję w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Kaliszanie, którzy w tym roku bardzo pewnie pokonali już drużynę z Legionowa na wyjeździe w meczu Pucharu Polski, byli faworytami sobotniego meczu, ale zawiedli przegrywając w pełni zasłużenie. Miejscowi zagrali z dużą determinacją i od początku do końca dyktowali warunki na boisku. W dziewiątej minucie gospodarze prowadzili już 6:2 i wprawdzie przerwa na żądanie o którą poprosił trener Rusek i reprymenda szkoleniowca ożywiły nieco poczynania drużyny z Wielkopolski, nie na tyle jednak, żeby przejąć inicjatywę.

Tylko na chwilę kaliszanie doprowadzili do remisu (9:9 w 20. minucie), ale do przerwy KPR Legionowo wygrywał różnicą trzech goli, a po zmianie stron nie pozwolił odebrać sobie wygranej. Tego dnia podopiecznym trenera Ruska prawie nic nie wychodziło, w 46. minucie miejscowi mieli już siedem bramek przewagi (24:17) i mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Kaliszanie zdołali tylko nieco zmniejszyć rozmiary przykrej porażki.

Drużyna z Kalisza, której do rozegrania w zasadniczej części sezonu pozostały jeszcze wyjazdowe mecze z Orlenem Wisłą Płock (11 kwietnia) oraz MMTS Kwidzyn (15 kwietnia), plasują się na czwartym miejscu w tabeli grupy pomarańczowej oraz na ósmym w zbiorczej tabeli całej PGNiG Superligi i jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, o awans do ćwierćfinału MP grać będą w barażu, najprawdopodobniej z Zagłębiem Lubin.

KPR Legionowo – Energa MKS Kalisz 29:24 (15:12)